rufi pierwszy

8 października imieniny obchodzą: Bagietka, Gunter, Rufi, Rufus i Tajga. Wszystkim pieskom życzymy smakołyków, długich spacerów i aktywnych zabaw. 🙂 🙂

A co mówi nasza Księga Imion dla Psa?

bagietka wikp

BAGIETKA

Cechy
wesoła, przyjacielska, ciekawa, rozrabiaka, energiczna
Pochodzenie
Bagietka – imię pochodzi od imienia bohatera książki Aleny Munkowej i Jiriego Munka pt. Psi żywot. Szczudlik i Bagietka” oraz serialu animowanego produkcji czechosłowackiej XX wieku „Psi żywot” Bohaterami filmu dla dzieci były dwa psy Szczudlik i Bagietka (Spagetka). Słowo bagietka w języku polskim oznacza cienką bułkę lub szklany pręcik używany w laboratorium.
Znaczenie
Bagietka to sunia radosna, wesoła i skora do rozrabiania. Uwielbia aktywne życie, ciekawa świata. Musi być wszędzie gdzie się coś dzieje. Przyjacielska i otwarta na zmiany. Nie przejmuje się problemami i niepowodzeniami. Potrafi sobie radzić z przeciwnościami. Jest niestety bardzo wygodna i nieco leniwa. Pokazuje swoją odwagę, a w rzeczywistości wcale nie jest odważna.
Zdrobniale
Bagieta, Bagietuś, Bagi
Imieniny
8 października
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Bagietka ( Spagetka) – postać fikcyjna – bohaterka serialu animowanego dla dzieci „Psi żywot” „Dwa psy, Szczudlik i Bagietka zdecydowały, że są już na tyle duże, by się usamodzielnić. Wyruszają więc z przytulnego domu swoich opiekunów w świat. W wędrówce towarzyszy im zuchwała wrona, która jeśli nie pomoże, to przynajmniej zaszkodzi. Psie życie nie jest łatwe!”

http://www.empik.com/psi-zywot-szczudlik-i-bagietka-munkova-alena,315921,ksiazka-p

źródło zdjęcia: http://pasterze.com.pl/

gunter wkip

GUNTER

Cechy
energiczny, przyjacielski, mądry, dobrze wychowany, przywódca
Pochodzenie
Gunter – imię pochodzi od imienia niemieckiego Gunther, Ginter, Guncerz. Składa się z członów gund – walka, wojna, bitwa i heri – dowódca wojskowy.
Znaczenie
Gunter to pies posiadający silną więź z rodziną. Zawsze inspiruje innych do działania. Ma niezwykle duże pokłady mądrości. Jest aktywny, żyje ze wszystkimi w zgodzie i ceni prostotę. Jest dobrze wychowany. Czasami nie docenia sam siebie. Jego priorytetem jest stabilność. Przyjaźń ceni nade wszystko. Jest oddany i wierny.
Zdrobniale
Guntek, Gun, Guntuś
Imieniny
8 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Gunter IV – owczarek niemiecki – najbogatsze zwierzę na świecie. Posiada majątek wart 90 mln funtów. Fortunę odziedziczył po swoim ojcu Gunterze III, ten z kolei otrzymał go od swojej pani hrabiny Karlottcie Liebentein.

http://tvp.info/informacje/ludzie/gnther-iv–najbogatszy-pies-swiata/336957

źródło zdjęcia: http://infoblog.krainapsa.pl/ogolne-1/majatek-guntera-iv-siega-372-mln-funtow-204

rufi wkip

RUFI

Cechy
wesoły, nieufny, wrażliwy
Pochodzenie
Rufi – imię pochodzi od zdrobnienia imienia męskiego Rufus. Jest to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa rufus oznaczającego rudowłosy.
Znaczenie
Rufi to piesek niespokojny, nerwowy i nieco pobudliwy. Wszędzie węszy podstęp, dlatego jest ostrożny w zawiązywaniu nowych znajomości. Każdą nową sytuację dokładnie analizuje i ocenia. Ta nieufność i zdystansowanie do wszystkiego powoduje, że Rufi stale wyczuwa stan zagrożenia. Boi się porażek, dlatego trudno u niego o pogodę ducha. W swoim bezpiecznym rodzinnym otoczeniu jest wesoły, radosny, czuły i oddany. Potrzebuje opieki i miłości.
Zdrobniale
Rufinek, Rufuś
Imieniny
8 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: KrainaPsa

rufus wkip

RUFUS

Cechy
wesoły, nieufny, wrażliwy,
Pochodzenie
Rufus– imię pochodzi od  imienia męskiego Rufus. Jest to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa rufus oznaczającego rudowłosy.
Znaczenie
Rufus to piesek niespokojny, nerwowy i nieco pobudliwy. Wszędzie węszy podstęp, dlatego jest ostrożny w zawiązywaniu nowych znajomości. Każdą nową sytuację dokładnie analizuje i ocenia. Ta nieufność i zdystansowanie do wszystkiego powoduje, że Rufus stale wyczuwa stan zagrożenia. Boi się porażek, dlatego trudno u niego o pogodę ducha. W swoim bezpiecznym rodzinnym otoczeniu jest wesoły, radosny, czuły i oddany. Potrzebuje opieki i miłości.
Zdrobniale
Rufinek, Rufusek
Imieniny
8 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Rufus – Posokowiec Bawarski – utytułowany pies. Zdobywca tytułów: Int. Champion,  Int. Champion Wystaw, Champion Polski, Champion Litwy, Champion Pracy.

źródło zdjęcia: http://posokowiec.net/nowa/viewpage.php?page_id=1

spagetka wkip

SPAGETKA

Cechy
wesoła, przyjacielska, ciekawa, rozrabiaka, energiczna
Pochodzenie
Spagetka – imię pochodzi od imienia bohatera książki Aleny Munkowej i Jiriego Munka pt. Psi żywot. Szczudlik i Bagietka” oraz serialu animowanego produkcji czechosłowackiej XX wieku „Psi żywot” Bohaterami filmu dla dzieci były dwa psy Szczudlik i Bagietka (Spagetka). Słowo spagetka w języku polskim oznacza cienką bułkę lub szklany pręcik używany w laboratorium.
Znaczenie
Spagetka to sunia radosna, wesoła i skora do rozrabiania. Uwielbia aktywne życie, ciekawa świata. Musi być wszędzie gdzie się coś dzieje. Przyjacielska i otwarta na zmiany. Nie przejmuje się problemami i niepowodzeniami. Potrafi sobie radzić z przeciwnościami. Jest niestety bardzo wygodna i nieco leniwa. Pokazuje swoją odwagę, a w rzeczywistości wcale nie jest odważna.
Zdrobniale
Spageta, Spagi, Spaget,
Imieniny
8 października
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://translate.google.pl/

tajga wkip

TAJGA

Cechy
odważny, pewny siebie, dominujący, odporny
Pochodzenie
Tajga – imię pochodzi od słowa tajga oznaczającego las z przewagą drzew iglastych, tworzących strefę roślinną znajdujący się w klimacie umiarkowanym i chłodnym. Tajga to imię dla suni i dla psa.
Znaczenie
Tajga to pies wojowniczy o usposobieniu cholerycznym. Odporny na warunki klimatyczne. Nie boi się mrozów i chłodów. Posiada silną wolę i twardy charakter. Nieco dziki z naturalnymi zachowaniami swoich przodków. Jest odważny, zaborczy, pewny siebie. Czasami kapryśny, złośliwy i nieutępliwy. Niezwykle przywiązany do opiekuna. Zrobi dla niego wszystko. Niezastąpiony przyjaciel, wierny druh, kochany członek rodziny.
Zdrobniale
Tajguś, Tajek, Tajgunia, Tajgusia,
Imieniny
8 października
Imię dla
Suni i psa
Znane pieski
1. Tajga – Hokkaido – Młodzieżowy Champion Polski

Żródło zdjęcia; http://hodowlamagna.pl/tajga/

Zdjęcie główne: www.krainapsa.pl

 

6 komentarzy do “Imię psa: Bagietka, Gunter, Rufi, Rufus, Spagetka, Tajga

Dodaj komentarz