bakteria

Wielka Księga Imion dla Psa.

5 stycznia. Imieniny obchodzą:Bakteria, Dudek, Duduś, Dusia, Nokia, Sajmon. Radości pieski 🙂

Znaczenie imion:

bakteria wikp
BAKTERIA

Cechy
przyjacielska, wesoła, samodzielna, niezależna
Pochodzenie
Imię Bakteria pochodzi od słowa bakteria (z łac. bacteria), co oznacza rodzaj mikroskopijnego organizmu jednokomórkowego. Pełni ważną rolę w obiegu biogennych pierwiastków. Z jednej strony umożliwia prawidłowy przebieg procesów życiowych, z drugiej zaś strony zakłóca funkcjonowanie organizmu i powoduje choroby. Bakeria to inaczej zarazek, drobnoustrój. W jęz. greckim bakterion oznacza pałeczkę.
Znaczenie
Bakteria to wesoła i radosna sunia. Potrafi przyjaźnić się ze wszystkimi. Jest samodzielna, jest jednak nieco naiwna i ciągle wpada w tarapaty. Potrafi być czuła, opiekuńcza i radosna, ale bywa także oschła, niezależna i nieposłuszna. Kocha swojego opiekuna i jest do niego bardzo przywiązana. Źle znosi samotność, woli towarzystwo.
Zdrobniale
Bakterka, Bakti
Imieniny
5 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

dudek wikp

DUDEK

Cechy
pewny siebie, uparty, rodzinny, przyjacielski
Pochodzenie
Dudek – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Radosław. Jest to imię słowiańskie, oznacza rad, radość i sława.
Znaczenie
Dudek to piesek bardzo inteligentny. Nie znosi zakazów i nie uznaje dyscypliny. Uwielbia być w centrum uwagi. Lubi być chwalony i doceniany. Imponuje wiedzą. Jest pewny siebie, uparty i aktywny w działaniu. Ma poczucie humoru, kocha zabawy. Opiekuje się swoją rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia towarzystwo. Pomimo energicznego sposobu bycia potrafi wpadac w melancholię.
Zdrobniale
Duda, Duduś, Dudunia
Imieniny
5 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Dudek – owczarek niemiecki, który zaginął, sam zgłosił się na Komendę Policji w Grodzisku Mazowieckim. Czekał na policjantów na schodach przed wejściem do komendy, jakby miał do załatwienia pilną sprawę. Poinformowano Straż dla Zwierząt, sprawdzono też wszczepionego chipa. Okazało się, że właściciel szuka Dudusia już od roku. Pies prawdopodobnie został skradziony. Najprawdopodobniej uciekł złodziejowi i pobiegł po pomoc.

http://wyborcza.pl/1,75248,15003675,Niezwykly_pies_Dudus__uciekl_zlodziejowi_i_pobiegl.html

duduś wikp

DUDUŚ

Cechy
pewny siebie, uparty, rodzinny, przyjacielski
Pochodzenie
Duduś – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Radosław. Jest to imię słowiańskie, oznacza rad, radość i sława.
Znaczenie
Duduś to piesek bardzo inteligentny. Nie znosi zakazów i nie uznaje dyscypliny. Uwielbia być w centrum uwagi. Lubi być chwalony i doceniany. Imponuje wiedzą. Jest pewny siebie, uparty i aktywny w działaniu. Ma poczucie humoru, kocha zabawy. Opiekuje się swoją rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia towarzystwo. Pomimo energicznego sposobu bycia potrafi wpadac w melancholię.
Zdrobniale
Duda, Dudek, Dudunia
Imieniny
5 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dudus-pies-policyjny,90148.html

dusia wikp
DUSIA

Cechy
pewna siebie, uparta, rodzinna, przyjacielska
Pochodzenie
Dusia – imię pochodzi od zdrobnienia żeńskiego imienia Radosława, wywodzącego się od męskiego imienia Radosław. Jest to imię słowiańskie, oznacza rad, radość i sława.
Znaczenie
Dusia to sunia bardzo inteligentna. Nie znosi zakazów i nie uznaje dyscypliny. Uwielbia być w centrum uwagi. Lubi być chwalona i doceniana. Imponuje wiedzą. Jest pewna siebie, uparta i aktywna w działaniu. Ma poczucie humoru, kocha zabawy. Opiekuje się swoją rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia towarzystwo. Pomimo energicznego sposobu bycia potrafi wpadać w melancholię.
Zdrobniale
Duśka, Dustuś, Dusty, Dustusia
Imieniny
5 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:http://zapytaj.onet.pl/Category/010,001/2,18618788,Czy_moj_pies_Dusia_jest_slodka.html

nokia wikp
NOKIA

Cechy
łasy na pochwały, ciekawy, wierny
Pochodzenie
Nokia – imię pochodzi od nazwy znanego fińskiego przedsiębiorstwa elektronicznego zajmującego się produkcją m.in. telefonów komórkowych
Znaczenie
Piesek noszący to imię kojarzy się ze zwierzątkiem, które nigdy nie opuszcza swego opiekuna. Wszędzie za nim chodzi i zawsze daje znać o sobie. Potrzebuje zainteresowania i zabawy. Nie lubi samotności. Uwielbia podróże, nowe znajomości. Zawsze chce być w centrum zainteresowania. Kocha pochwały i uznania.
Zdrobniale
Nokiuś
Imieniny
5 stycznia
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://alegratka.pl/blad/?sesja_gratka=ef3720936555c1d8e537a4da5d71bbd0

sajmon wikp
SAJMON

Cechy
grzeczny, wrażliwy, spokojny
Pochodzenie
Sajmon – imię męskie pochodzenia rosyjskiego.
Znaczenie
Pies Sajmon to dostojny i poważny zwierz. Postępuje zawsze według swoich zasad i reguł. Uznaje, że zawsze ma rację. Jest prostolinijny, sprawiedliwy, aktywny i oddany. Wyróżnia go kompetentność i profesjonalizm w tym, co robi. Jest obowiązkowy i grzeczny. Posiada wrażliwa duszę. Kocha bezinteresownie. Wzbudza zaufanie.
Zdrobniale
Sajmonek
Imieniny
5 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=10975

 

2 komentarze do “Bakteria, Dudek, Duduś, Dusia, Nokia, Sajmon

Dodaj komentarz