tarol gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

15 czerwca. Imieniny obchodzą: Bajan, Bati, Batman, Tarol, Xara. Szczęścia  pieski.

Znaczenie imion:

bajan wikp

BAJAN

Cechy
pewny siebie, energiczny, przyjacielski, odważny
Pochodzenie
Bajan – imię pochodzi od starego imienia bizantyjskiego. Pierwsza wzmianka o Bajanie I- wodzu koczowniczych Awarów pochodzi z VI wieku.
Znaczenie
Bajan to odważny, niezależny i pewny siebie pies. Ma własne określone cele, do których wytrwale dąży. Jest mądry, inteligentny i chłonny wiedzy. Szybko się uczy. Jest błyskotliwy, szybki i posłuszny. Chetnie wykonuje polecenia opiekuna. Traktuje go jak swego przyjaciela, którego nie może zawieźć. Jest niezwykle szlachetny i lojalny wobec bliskich mu ludzi i zwierząt.
Zdrobniale
Bajanek, Baj
Imieniny
15 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Bajan – pies pracujący w Izbie Celnej W Toruniu. Bezbłędnie wykrywa przemyt papierosów w samochodach. „….wymyślniejszą skrytkę znalazł pies – Bajan. W zatrzymanej pod Włocławkiem hondzie intrygujący był ogromny system audio wypełniający prawie cały bagażnik. Bajan bezbłędnie wskazał celnikom tylną kanapę pojazdu a zbadanie miniaturową kamerą przestrzeni za nią pokazało, że upchnięto tam około 4 tys. paczek papierosów”.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140205/REGION/140209725
źródło zdjęcia: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140205/REGION/140209725

bati wikp

BATI

Cechy
spokojny, energiczny, odważny, przyjacielski, rodzinny
Pochodzenie
Bati – imię wywodzi się od zdrobnienia imienia Batman, fikcyjnej postaci superbohatera z serii komiksowej animowanej bajki Maska Batmana. To pogromca przestępczości. Człowiek nietoperz.
Znaczenie
Bati to pies o dwóch obliczach. Raz spokojny, wrażliwy domator, lubiący zabawę, wygodne życie i pieszczoty. Z drugiej strony niezwykle odważny, niezależny, samodzielny i energiczny. Zawsze pomocny i oddany. Przyjacielski i rodzinny. Nie pozwoli nikogo skrzywdzić. Ma w sobie wolę walki, ale nigdy nie rozpoczyna jej pierwszy, nie jest agresywny. Kocha ludzi, uwielbia swoją rodzinę.
Zdrobniale
Batimek, Batuś
Imieniny
15 czerwca
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Bati – dogoterapeuta. Wraz z p. Tomkiem, psychologiem psów i trenerem dogoterapii prowadzi zajęcia z dziećmi w przedszkolu. Zajęcia z pieskiem mają na celu ukazanie dzieciom w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w towarzystwie obcego zwierzątka.
http://www.przedszkolemisiapuchatka.pl/news/113/n/33
źródło zdjęcia: http://www.przedszkolemisiapuchatka.pl/news/113/n/33

batman wikp

 

BATMAN

Cechy
spokojny, energiczny, odważny, przyjacielski, rodzinny
Pochodzenie
Batman – imię wywodzi się od fikcyjnej postaci superbohatera z serii komiksowej animowanej bajki Maska Batmana. To pogromca przestępczości. Człowiek nietoperz.
Znaczenie
Batman to pies o dwóch obliczach. Raz spokojny, wrażliwy domator, lubiący zabawę, wygodne życie i pieszczoty. Z drugiej strony niezwykle odważny, niezależny, samodzielny i energiczny. Zawsze pomocny i oddany. Przyjacielski i rodzinny. Nie pozwoli nikogo skrzywdzić. Ma w sobie wolę walki, ale nigdy nie rozpoczyna jej pierwszy, nie jest agresywny. Kocha ludzi, uwielbia swoją rodzinę.
Zdrobniale
Batmanek, Batmanuś, Bati
Imieniny
15 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Batman – pies aktora Janusza Chabiora grającego w serialach „Na wspólnej”, „Komisarz Aleks”. Pies o trzech nogach, adoptowany ze schroniska do filmu „Kilka prostych słów”. Batman i aktor zaprzyjaźnili się na planie i po zakończeniu zdjęć zamieszkali razem w domu aktora.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Chabior
źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Chabior

tarol wikp

TAROL

Cechy
wrażliwy,uczuciowy, przyjacielski, wierny
Pochodzenie
Tarol – imię pochodzi od imienia hinduskiego Tarita. Jest to imie dla suni i dla pieska.
Znaczenie
Tarol to pies twórczy, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Chętnie udziela pomocy i wsparcia. Ma w sobie dużo ciepła i troskliwości. Wyczuwa potrzeby innych i stara się je zaspokoić. Potrafi także manipulować ludźmi, dlatego potrzebuje właściwej socjalizacji i zdecydowanego opiekuna. Jest godny zaufania, odpowiedzialny i lojalny. Wspaniały przyjaciel.
Zdrobniale
Tarolek
Imieniny
15 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Tarol – pies – jeden z najlepszych mazowieckich psów policyjnych. „Ponad sześć kilometrów uciekał przed funkcjonariuszami poszukiwany przez policję 20-letni Adrian G. Jednak na nic się zdały uparte próby przestępcy. Dopadł go Tarol – świetnie wyszkolony tropiący pies!”
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/pies-tarol-zapa-zodzieja_127418.html
źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/pies-tarol-zapa-zodzieja_127418.html

xara wikp
XARA

Cechy
inteligentna, opiekuńcza, ciekawa
Pochodzenie
Xara – imię pochodzi od amerykańskiego, żeńskiego imienia Xara
Znaczenie
Xara to sunia twórcza i inteligentna. Posiada wyobraźnię i jest otwarta na potrzeby innych. Chętnie pomaga i udziela wsparcia swojej rodzinie. Wszyscy i zawsze mogą na nią liczyć. Jest przy tym odpowiedzialna i lojalna. Potrafi współpracować z innymi zwierzętami. Xara to godna zaufania sunia. Jest ciekawa świata, może trochę marzycielka.
Zdrobniale
Xarka
Imieniny
15 czerwca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://schroniskogaj.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&sobi2Id=616&Itemid=10

3 komentarze do “Bajan, Bati, Batman, Tarol, Xara

Dodaj komentarz