baja i dotka

Wielka Księga Imion dla Psa.

12 grudnia. Imieniny obchodzą: Baja, Bajer, Bajka, Daga. Dużo spacerków pieski 🙂

Znaczenie imion:

baja wikp

BAJA

Cechy
pewna siebie, grzeczna, przyjacielska, spokojna
Pochodzenie
Baja – imię pochodzi od następujących znaczeń: 1- od słowa bajać, czyli opowiadać fantastyczne historie, baśnie. 2 – Od słowa baja, czyli miękka tkanina bawełniana. 3. Zdrobnienie od imienia Basia. 4. A może tak jak nasza znana Baja od nazwy nawiązującej do rajdów Cross Country typu Baja ( np. Baja Poland)
Znaczenie
Baja to spokojna, niezależna, czuła i pewna siebie sunia. Jest niezwykle szlachetna i lojalna wobec opiekunów, zawsze wierna zasadom. Ciągle poszukuje dobrych rozwiązań. Lubi spacery i podróże. Uwielbia wieś. Baja to wzorowa mama, dobry przyjaciel. Nie zraża się niepowodzeniami. Radzi sobie w każdej sytuacji. Nie sprawia kłopotów wychowawczych.
Zdrobniale
Bajeczka, Basiunia
Imieniny
12 grudnia
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Baja – sunia – pies rajdowy z Gdańska. Towarzyszka polskich wypraw rajdowych Gosi i Tomka. Baja uwielbia podróże, kocha jazdę samochodem. „Baja w rajdowym środowisku jest już znana. Jest duża i zdecydowanie się wyróżnia, więc ciężko przejść obok niej obojętnie. – Budzi bardzo pozytywne reakcje, często fotografowie oprócz samochodów robią zdjęcia również jej, a postronne osoby zwykle rzucają: “O, pies rajdowy!”. Znajomi za to za każdym razem łapią się za głowę mówiąc “ale ona urosła” – śmieje się Gosia”.
http://www.podrozezpsem.pl/2012/06/historie-baja-pies-rajdowy.html

źródło zdjęcia: www.kraina.pl

bajer wikp

BAJER

Cechy
pewny siebie, łasy na pochwały, przyjacielski, spokojny
Pochodzenie
Bajer – imię pochodzi od następujących znaczeń: naginanie prawdy, zakumuflowane kłamstwo, błahe kłamstwo w celu zaimponowania komuś, przechwałka, bałach, farmazon, kit, pic, coś co zachwyca, budzi zainteresowanie.
Znaczenie
Bajer to spokojny, niezależny, czuły i pewny siebie pies. Jest niezwykle szlachetny i lojalny wobec opiekunów, zawsze wierny zasadom. Ciągle poszukuje dobrych rozwiązań. Lubi spacery i podróże. Uwielbia wieś. Bajer to dobry przyjaciel. Nie zraża się niepowodzeniami. Radzi sobie w każdej sytuacji. Bardzo pragnie być w centrum zainteresowania. Potrafi zachwycić otoczenie. Nie sprawia kłopotów wychowawczych.
Zdrobniale
Bajerek, Bajruś
Imieniny
12 grudnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://fundacjaprima.pl/forum/16-pod-opieka-fundacji/191636-bajer-pies-biszkoptowy-3-lata-ok-czarnkowa#203023

pies awatar
BAJKA

Cechy
pewna siebie, grzeczna, przyjacielska, spokojna
Pochodzenie
Bajka – imię pochodzi od następujących znaczeń: 1- od słowa bajać, czyli opowiadać fantastyczne historie, baśnie. 2 – zdrobnienie od imienia Basia. Basia pochodzi od imienia greckiego Barbara. Barbaros – oznacza każdy, kto nie jest grekiem. Barbara oznacza cudzoziemkę.
Znaczenie
Bajka to spokojna, niezależna, czuła i pewna siebie sunia. Jest niezwykle szlachetna i lojalna wobec opiekunów, zawsze wierna zasadom. Ciągle poszukuje dobrych rozwiązań. Lubi spacery i podróże. Uwielbia wieś. Bajka to wzorowa mama, dobry przyjaciel. Nie zraża się niepowodzeniami. Radzi sobie w każdej sytuacji. Nie sprawia kłopotów wychowawczych.
Zdrobniale
Bajeczka, Basiunia
Imieniny
12 grudnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

daga wikp

DAGA

Cechy
wrażliwa, ciekawa, inteligentna, wesoła
Pochodzenie
Daga – imię pochodzi od zdrobnienia żeńskiego, skandynawskiego imienia Dagmara i oznacza sławny dzień.
Znaczenie
Daga to miła, sympatyczna sunia. Nie lubi bezczynności i nudy. Jest niezmiernie wrażliwa, łatwo ją zranić. W towarzystwie wesoła otwarta i lubiana. Pociąga ją wszystko, co posiada głęboką tajemnicę. Często zaskakuje swoimi decyzjami, sama, bowiem jest bardzo tajemnicza. Kieruje się w życiu swoimi racjami i intuicją, która nigdy jej nie zawodzi. Inteligentna, mądra i dobrze ułożona.
Zdrobniale
Dagusia, Dagunia
Imieniny
12 grudnia
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Daga – sunia terapeutka z Żor. Razem ze swoją opiekunką pomaga chorym dzieciom. Leczy ze smutku, pomaga niepełnosprawnym. Kocha dzieci i chętnie wykonuje ich polecenia.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://d.naszemiasto.pl/k/r/5f/a7/51e3031da0be9_o.jpg&imgrefurl=http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/1932123,pies-

źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

Jedne komenatrz do “Baja, Bajer, Bajka, Daga

Dodaj komentarz