aza10

Wielka Księga Imion dla Psa.

21 sierpnia. Imieniny obchodzą:  Aza, Azera, Kano, Mienevra. Łapka pieski.

Znaczenie imion:

aza wikp
AZA

Cechy
łasa na pochwały, ciekawa, rodzinna
Pochodzenie
Aza – imię suni pochodzi od cygańskiego imienia żeńskiego Aza (A3a). W Polsce nadawane coraz częściej.
Znaczenie
Aza lubi olśniewać otoczenie swoim wdziękiem i urodą. Lubi błyszczeć, uwielbia być podziwiana. Jest żywa, pomysłowa i porywcza. Nieco zaborcza. Posiada swój niebywały i niepowtarzalny charakterek. Potrafi wymuszać posłuszeństwo. Obserwuje świat niczym szpieg, wkracza do akcji wówczas, kiedy jest pewna swojego zwycięstwa. Kocha swoją rodzinę i według niej rodzina należy tylko do niej. Każda zabawka jest tylko jej własnością. Spojrzenie mówi samo za siebie: nie ruszaj. Uwielbia się przytulać i być przytulana. Bawi się z gracją, na spacerze pokazuje swoje dobre wychowanie.
Zdrobniale
Azunia, Azusia, Azka
Imieniny
21 sierpnia
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Aza – sunia, która straciła wszystko. Tak „pisze”o sobie: jestem Aza…mam 10 lat…miałam swój dom, kochającą, najukochańszą Panią na świecie…miałyśmy też rodzinę…były odwiedziny, wspólne święta, radość i śmiech… byłam szczęśliwym psem…. Moja Pani odeszła, odeszła na zawsze…a nasza rodzina nagle przestała być moją rodziną, nikt mnie nie chciał….nagle znalazłam się w czymś, co nazywają kojcem, wśród obcych ludzi, obcych psów…nie chcę. Chcę do swojej Pani, chcę do swojego domu…chcę umrzeć… Nie potrzebuję ich litości i dobroci…Chcę do mojej Pani i naszego domu…albo chcę umrzeć…nie wytrzymam tego..
„To historia Azy, najsmutniejszego psa jakiegkolwiek widziałam. ( Życie dla zwierząt. Stowarzyszenie.)”
http://www.zyciedlazwierzat.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=141:aza&catid=43:ogoszenia-i-aktualnoci&Itemid=96
2. Aza – owczarek belgijski – sunia, która podczas spaceru znalazła bobra w betonowej studzience melioracyjnej. Ze śmiertelnej pułapki wygłodzonego bobra uratowali pracownicy Pogotowia dzikich Zwierząt zaalarmowani przez opiekuna Azy.
http://www.fakt.pl/suka-aza-uratowala-bobra-ktory-wpadl-do-studzienki-zwierze-nie-moglo-sie-uwolnic-i-zdechloby-z-glodu,artykuly,156293,1,1,1.html
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

pies awatar

AZERA

Cechy
uparta, energiczna, rodzinna, wrażliwa
Pochodzenie
Azera – imię rosyjskie, pochodzi od męskiego imienia Azer. Azera to także mieszkanka Azerbejdżanu.
Znaczenie
Azera posiada otwarty umysł. Jest energiczna, niezależna, czasami niecierpliwa. Fascynuje ja wszystko co nowe, jest zmysłowa, szybko się uczy. Cechuje ją wyjątkowa wytrwałość i upór. Jest obowiązkowa, zawsze ma rację. Przyjaciół i rodzinę darzy sympatią i miłością. Jest opiekuńcza i bardzo wrażliwa. Ceni życie rodzinne i towarzyskie.
Zdrobniale
Azerka, Azeruś
Imieniny
21 sierpnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji.
kano wikp

KANO

Cechy
odważny, uczuciowy, przyjacielski, wierny
Pochodzenie
Kano – imię pochodzi od pseudonimu brytyjskiego, znanego rapera. Właściwe nazwisko Kane Brett Robinson (ur. 1985). Kano to także miasto w Nigerii.
Znaczenie
Kano to przede wszystkim wspaniały przyjaciel i towarzysz przygód i wędrówek. To energiczny, żywiołowy pies. Czasami rozrabiaka. Potrafi być zaczepny. Kano to pies potrzebujący bliskości człowieka, Niesamowicie wierny i oddany. Uczucia są dla niego ważne. Potrafi stanąć w obronie opiekuna, ale zdarzają się sytuacje, że potrafi wycofać się i szukać wsparcia u pana.
Zdrobniale
Kanek, Kani
Imieniny
21sierpnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Kano – bokser aktorki i piosenkarki Oli Szwed. Został adoptowany po nieprawdopodobnych przeżyciach i katuszach. Obok niego, w domu rodzinnym aktorki znajduje się jeszcze bokserka o imieniu Saga
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6640,uszko-oczko-nosek-.html
źródło zdjęcia:http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6640,uszko-oczko-nosek-.html

pies awatar

MIENEVRA

Cechy
samodzielna, mądra, inteligentna,odważna
Pochodzenie
Mienevra – imię pochodzi z mitologii rzymskiej Minerwa, Minerva. Pierwotnie była to bogini sztuki i rzemiosła, później bogini mądrości, nauki i literatury. Bóstwo pochodzenia etruskiego. Utożsamiano ją z grecką Ateną.
Znaczenie
Mienevra to dumna i samodzielna sunia. Odważna, wytrwała i niezależna. Łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami. Jest niezwykle inteligentna, mądra, chętnie się uczy. To sunia dobrze wychowana i ułozona. Woli samotność niż wielkie spotkania rodzinne. Czasmi marzy i rozmyśla. Kochana i lubiana przez wszystkich.
Zdrobniale
Mienera
Imieniny
21 sierpnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło gł zdjęcia:  Aza – www.krainapsa.pl

Jedne komenatrz do “Aza, Azera, Kano, Mienevra

Dodaj komentarz