figiel gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

14 maja. Imieniny obchodzą:  Audrey, Epika, Figiel, Figlarz, Kabang, Tina. Miłości pieski.

Znaczenie imion:

keti1

AUDREY

Cechy
łasy na pochwały, energiczny, pewny siebie, wrażliwy
Pochodzenie
Audrey – imię wywodzi się od żeńskiego imienia Audrey, pochodzenia angielskiego. Aud oznacza szlachetny, a drey – szczęście. Jest to bardzo popularne imię w USA.
Znaczenie
Audrey to sunia ciepła, troskliwa i łagodna. Posiada wrażliwe serce i ciepły stosunek do dzieci i szczeniąt. Lubi być w centrum uwagi. Uwielbia pochwały i pochlebstwa. Jest dynamiczna, aktywna i pełna energii. Ma talent celebrytki. Pewna siebie, zna swoją wartość. Nie potrafi radzić sobie z trudnościami i kłopotami. Lubi życie wygodne bez problemów.
Zdrobniale
Audreya, Audre
Imieniny
14 maja
Imię dla
suni i pieska
Znane pieski
– brak informacji

figiel wikp

FIGIEL

Cechy
rozrabiaka, wesoły, pewny siebie, łasy na pochlebstwa
Pochodzenie
Figiel – imię psa wywodzące się od słowa figiel i oznacza psota, dowcip, zabawny czyn, żart, psikus.
Znaczenie
Figiel to piesek o wesołym usposobieniu, zawsze skory do zabawy i figlów. Nikomu nie pozwala się nudzić. Wymyśla różnego rodzaju zabawy aby być w centrum uwagi. Jest łasy na pochlebstwa i uznanie. Wszędzie go pełno. Lubi broić i psocić, ale szybko zmyka, aby nikt nie podejrzewał go o wyrządzone szkody. Nie znosi samotności.
Zdrobniale
Figlarz, Figi
Imieniny
14 maja
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=GL&Date=99999999&Category=PUPILE3004&ArtNo=8510

figlarz wikp

FIGLARZ

Cechy
rozrabiaka, wesoły, pewny siebie, łasy na pochlebstwa
Pochodzenie
Figlarz – imię psa wywodzące się od słowa figiel i oznacza psota, dowcip, zabawny czyn, żart, psikus.
Znaczenie
Figlarz to piesek o wesołym usposobieniu, zawsze skory do zabawy i figlów. Nikomu nie pozwala się nudzić. Wymyśla różnego rodzaju zabawy aby być w centrum uwagi. Jest łasy na pochlebstwa i uznanie. Wszędzie go pełno. Lubi broić i psocić, ale szybko zmyka, aby nikt nie podejrzewał go o wyrządzone szkody. Nie znosi samotności.
Zdrobniale
Figiel, Figi
Imieniny
14 maja
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://olx.pl/zwierzeta/psy/psy-bez-rodowodu/radysy/#from404

kabang wikp

KABANG

Cechy
energiczny, samodzielny, nie uzewnętrznia uczuć, tajemniczy
Pochodzenie
Kabang – imię pochodzi od słowa kabang co w języku cebuańskim (jest to drugi co do wielkości użytkowania język na Filipinach) oznacza seks.
Znaczenie
Kabang to wspaniały przyjaciel i cenny towarzysz przygód. Jest niezwykle odważny, pewny siebie i niezależny. Posiada wiele wartościowych cech jak odpowiedzialność, energia, żywiołowość. Uwielbia dzieci i zabawy z nimi. Kabang lubi chodzić własnymi ścieżkami. Znakomicie sobie radzi z problemami. Zawsze staje w obronie swojej rodziny. Kocha całym sercem.
Zdrobniale
Kabanguś
Imieniny
14 maja
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Kabang – dzielny kundelek z Filipin, który bez wahania uratował życie dwóm dziewczynkom. Kiedy „rozległ się ogłuszający ryk motocykla, a pojazd mknął prosto na dziewczynki! Piesek w ostatniej chwili zasłonił dzieci własnym ciałem. Dziewczynkom nic się nie stało, ale Kabang został potwornie okaleczony. W wypadku stracił niemal pół głowy! Jego historia dotarła jednak aż do USA i kundelek pojechał na leczenie do Kalifornii. Choć nie udało się zrekonstruować pyska, lekarze ocalili mu życie i wyleczyli ciężkie rany”.
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/filipiny-pies-bohater-ocali-dzieci-i-straci-po-pyska_327457.html
źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/filipiny-pies-bohater-ocali-dzieci-i-straci-po-pyska_327457.html

tina wikp
TINA

Cechy
rodzinna, przyjacielska, marzycielka, samodzielnya
Pochodzenie
Tina – imię włoskie, powstałe od zdrobnienia imienia Kristina (Krystyna).
Znaczenie
Sunia nosząca to imię to typowa indywidualistka. Zawsze skupia na sobie uwagę otoczenia. Oczekuje troski, pomocy i opieki. Potrafi jednak manipulować ludźmi. Wpływa na ich decyzje. Przejmuje inicjatywę w działaniu. Jest przy tym niesamowicie rodzinna i przyjacielska. Lubi samotność. Tina to marzycielka. Trochę poważna i dumna.
Zdrobniale
Tinka
Imieniny
14 maja
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Tina – sunia amerykańskiej aktorki i modelki Jessiki Biel
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://cdn04.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2008/06/biel-tina/jessica-biel-pitbull-tina-01
źródło zdjęcia: krainapsa.pl

2 komentarze do “Audrey, Epika, Figiel, Figlarz, Kabang, Tina

Dodaj komentarz