fobka gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa

21 września. Imieniny obchodzą: Astra, Fobka, Melisa, Rudy, Rudzik. Radości  pieski.

Znaczenie imion:

astra wikp

ASTRA

Cechy
rodzinna, przyjacielska, uczuciowa, wierna
Pochodzenie
Astra – imię żeńskie pochodzenia greckiego Astera, oznaczające gwiazdę. Astera to córka Zeusa, bogini sprawiedliwości. Zbrodnie ludzi sprawiły, że Astera ukryła się na nieboskłonie, jako Panna, jest to jeden z gwiazdozbiorów Zodiaku. Astra to także piękny jesienny kwiat.
Znaczenie
Astra to sunia pełna wdzięku i uroku osobistego. Sprawiedliwa, uczynna, hojna i lojalna. Niezmiernie zakochana w swojej rodzinie. Lubi towarzystwo, ale nie potrzebuje publiczności, aby błyszczeć. Ma dużo ciepła i troskliwości. Niezwykle oddana i wierna. Wprowadza w rodzinie uczucie ciepła i radości. Nie można się na nią gniewać.
Zdrobniale
Asterka, Asteruś, Asti
Imieniny
21 września
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Astra – sunia prezenterki telewizyjnej Anny Popek
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/page9.html
2. Astra – pies zaprzęgowy biorący udział w Pucharze Polski Ligi zaprzęgowej.
http://www.travois.eu
źródło zdjęcia: http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/page9.html

fobka wikp

FOBKA

Cechy
spokojna, przyjacielska, mało aktywna, nieufna
Pochodzenie
Fobka – imię pochodzi od wyrazu fobia i oznacza chorobliwy lęk przed sytuacjami, przedmiotami. Fobia to lęk, strach, niechęć, antypatia, uprzedzenie.
Znaczenie
Fobka to sunia nieco wycofana, mało aktywna i bojaźliwa. Czasami nie potrafi przezwyciężyć strachu. Nie lubi być w centrum uwagi. Woli samotność. Jest nieufna wobec obcych. Boi się nowych wyzwań. Źle znosi problemy i niepowodzenia. Sunia potrzebuje dużo wsparcia i miłości ze strony człowieka. W głębi serca to kochana przyjaciółka, która nigdy nie zawodzi.
Zdrobniale
Fobia, Fobusia, Fobiś
Imieniny
21 września
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: https://www.karmimypsiaki.pl/nakarm-psiaka/pies/138

melisa wikp
MELISA

Cechy
uczuciowa, mądra, inteligentna
Pochodzenie
Melisa – imię żeńskie pochodzenia greckiego, oznaczające pszczołę. W mitologii greckiej Melisa była jedną z nimf opiekujących się małym Zeusem. Melisa to także zioło działające uspokajająco.
Znaczenie
Sunia o tym imieniu jest silnie związana z rodziną. Zwykła domatorka, znakomita matka i opiekunka dzieci. Bardzo dobrze dogaduje się z innym zwierzętami. Bardzo źle znosi samotność. Jest uczuciowa, czuła i pogodna. Pragnie spokoju. Nie znosi krzyków, awantur i hałasów. To mądra i inteligentna sunia. Aktywna w całym swoim życiu. Znakomita psycholożka. Samą swoją obecnością przynosi ulgę w cierpieniu i smutku.
Zdrobniale
Meliska
Imieniny
21 września
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Melisa – bezdomna sunia, która  została postrzelona z wiatrówki przez okrutnego czlowieka. Melisa ze śrutem w kręgosłupie szybko znalazła się na stole operacyjnym i dzięki temu przeżyła.
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/kretyn-strzelal-do-bezdomnego-psa-melisa-oberwala-w-kregoslup_424285.html
źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/kretyn-strzelal-do-bezdomnego-psa-melisa-oberwala-w-kregoslup_424285.html

 

 

3 komentarze do “Astra, Fobka, Melisa, Rudy, Rudzik

Dodaj komentarz