elisza gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

9 listopada. Imieniny obchodzą: Asia, Elisza, Figaro, Soofy. Zdrówka pieski 🙂

Znaczenie imion:

asia wikp
ASIA

Cechy
pewna siebie, dominująca, uczuciowa, opiekuńcza
Pochodzenie
Imię Asia pochodzi od żeńskiego imienia Joanna, a ona z kolei wywodzi się od męskiego imienia Jan, pochodzącego z języka hebrajskiego Jo-hawan i oznacza „Jahwe jest łaskawy”
Znaczenie
Asia to sunia posiadająca chłodną analizę sytuacji. Skutecznie zmierza do celu. Ma jednak dwoistość osobowości. Raz łagodna innym razem wybuchowa. Nie potrafi ukryć swoich wzruszeń i uczuć. Uczucia, bowiem grają u niej główną rolę. Posiada silną potrzebę dawania z siebie czegoś dla innych. Jest opiekuńcza i zaradna, ale i pewna siebie, odważna. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Wszystkie drzwi stoją dla niej otworem.
Zdrobniale
Asieńka, Asiunia
Imieniny
9 listopada
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Asia – labrador retriever – sunia przewodniczka niewidomego opiekuna, dziennikarza. Podczas audiencji dziennikarzy u Papieża Franciszka w marcu 2013 roku, Ojciec święty błogosławiąc wszystkich obecnych dziennikarzy, nachylił się i pobłogosławił sunię Asię.
http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/art7185,pies-przewodnik-i-papiez-.html

źródło zdjęcia: http://przytuliskauwandy.pl/pl/2014/06/

elisza wikp
ELISZA

Cechy
pewna siebie, rodzinna, spokojna, dumna
Pochodzenie
Elisza – biblijne imię męskie, po polsku Elizeusz. Oznacza: Bóg moim wybawieniem. Wywodzi się od imienia żeńskiego Eliza. Elisza to imię zarówno dla pieska jak i dla suni.
Znaczenie
Elisza to sunia bardzo pewna siebie i dumna. Potrafi chodzić z zadartym nosem. Nie zaczepia, nie prowokuje. Jest opanowana i spokojna. Przystosowuje się do każdej sytuacji. Opanowana i dobrze wychowana. Kocha rodzinę, lubi przyjaciół. Jest niestety pamiętliwa i mściwa. Nie zapomina doznanych krzywd. Potrafi gniewać się przez kilka dni.
Zdrobniale
Elizka, Eliszka
Imieniny
9 listopada
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:http://www.schronisko.avx.pl/psy-do-adopcji/item/2635-elisza

figaro wikp
FIGARO

Cechy
wygodny, rodzinny, wesoły, przyjacielski
Pochodzenie
Figaro – imię pochodzi od imienia centralnej postaci opery „Wesele Figara” Nieśmiertelność tego imienia zapewnił Wolfgang Amadeusz Mozart czyniąc postać Figaro – lokaja hrabiego, tytułowym bohaterem swojej opery.
Znaczenie
Pies o imieniu Figaro potrafi cieszyć się życiem. Korzysta z wszelkich przyjemności. Posiada silną osobowość. Osiąga sukcesy. Nie zawsze radzi sobie w trudnych sytuacjach. Wokół niego tworzy się, co prawda obronna strefa spokoju i bezpieczeństwa, ale i on sam potrzebuje opieki i troski. Wyznaje zasadę spiesz się powoli. Uwielbia dobre jedzenie. To życiowy optymista, wesoły pies, znakomity przyjaciel. Czasami podstępny i nieobliczalny. Nie zawsze bezinteresowny.
Zdrobniale
Figarko, Figaruś, Figarek
Imieniny
9 listopada
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

żródło zdjęcia: http://img08.olx.pl/images_tablicapl/165927447_1_644x461_figaro-niemajacy-w-zyciu-szczescia-jamnik-sosnowiec.jpg

źródło zdjęcia głównego :http://www.schronisko.avx.pl/psy-do-adopcji/item/2635-elisza

6 komentarzy do “Asia, Elisza, Figaro, Soofy

Dodaj komentarz