puggy gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

30 marca. Imieniny obchodzą: Asha, Duke, Duki, Newil, Puggy, Wiercioch. Szczęścia  pieski.

Znaczenie imion:

pies awatar
ASHA

Cechy
dyplomatka, odważna, wrażliwa, przyjacielska
Pochodzenie
Asha – imię żeńskie pochodzenia hinduskiego, oznaczające „nadzieję”. Pochodzi od imienia Anna. W języku hebrajskim słowo Channah oznacza wdzięk, łaskę.
Znaczenie
Sunia Asha uwielbia naturę, przyrodę, spokój i środowisko rodzinne. To urodzona dyplomatka. Czasami naiwna. Doskonale potrafi naśladować opiekuna. Kocha wspólne spacery i zabawy. Jest delikatna, ale potrafi trwać przy swoim zdaniu. Jest odważna i wrażliwa. Zawsze można na niej polegać. Niezwykle przyjacielska i oddana.
Zdrobniale
Ashusia, Ashana
Imieniny
30 marca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

duke wikp
DUKE

Cechy
rodzinny, opiekuńczy, wrażliwy, samodzielny
Pochodzenie
Duke – imię pochodzi od słowa duke, co w jęz. angielskim oznacza książę. Duke może także wywodzić się od amerykańskiego imienia męskiego Duka.
Znaczenie
Duke to urodzony przywódca i indywidualista. Lubi chodzić własnymi drogami. Samodzielny i niezależny. Pobudza swoich bliskich do aktywności i działania. Jest ambitny, przebojowy i twórczy. Uwielbia spacery i zabawy. Zawsze można na niego liczyć. Posiada silne więzi uczuciowe z rodziną. Ceni sobie silną wolę opiekuna. Jest czuły, opiekuńczy i wrażliwy.
Zdrobniale
Dukuś, Dukiś
Imieniny
30 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Duke – pies, który uratował życie niemowlęciu
http://infoblog.krainapsa.pl/ogolne-1/duke-ratuje-zycie-niemowleciu-490
2. Duke – pies, bohater filmu „Pies imieniem Duke”. Wzruszająca opowieść oparta na faktach. Niezwykła więź psa i bezdomnego weterynarza, weterana wojennego, który ciężko chorego psa z bólem serca zostawia pod drzwiami weterynarii. Lekarzom udaje się go uratować i rozpoczynają poszukiwania opiekuna.
http://chomikuj.pl/Lektor__PL/Pies+Imieniem+Duke+-+Lektor+PL,2247292892.avi%28video%29
3. Duke – labrador, który 7 lipca 2014 roku odszedł za Tęczowy Most. Był nieuleczalnie chory. Nowotwór złośliwy bez szans na poprawę. Amputowano mu przednią łapę, ale piesek bardzo cierpiał. Jego właścicielka Jordan Roberts pogodziła się z myślą, że musi go uśpić i postanowiła aby ostatni jego dzień uczynić dla pieska czymś wyjątkowym. To co zrobiła poruszyło serca miliony internautów.
http://infoblog.krainapsa.pl/ogolne-1/ostatni-dzien-pieska-duke-1869
źródło zdjęcia: http://www.buzzfeed.com/alanwhite/this-story-of-a-dogs-last-day-on-earth-is-beautiful-and-hear#41y9t5e

duki wikp

DUKI

Cechy
rodzinny, opiekuńczy, wrażliwy, samodzielny
Pochodzenie
Duki – imię męskiego pochodzenia, wywodzące się z amerykańskiego imienia Duka.
Znaczenie
Duki to urodzony przywódca i indywidualista. Lubi chodzić własnymi drogami. Samodzielny i niezależny. Pobudza swoich bliskich do aktywności i działania. Jest ambitny, przebojowy i twórczy. Uwielbia spacery i zabawy. Zawsze można na niego liczyć. Posiada silne więzi uczuciowe z rodziną. Ceni sobie silną wolę opiekuna. Jest czuły, opiekuńczy i wrażliwy.
Zdrobniale
Dukiś, Dukuś
Imieniny
30 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://gdansk.lento.pl/pomorska-fundacja-pies-szuka-domu-duki-,700515.html

pies awatar

NEWIL

Cechy
niezależny, wrażliwy, inteligentny, ciekawy
Pochodzenie
Newil – imię pochodzi od męskiego imienia Neville, Nevil, pochodzenia angielskiego. Do XIX wieku było to nazwisko, później przekształcilo się w samodzielne imię. Znaczenia nabrało od bohatera – profesora Neville Longbottoma z książki o Harrym Poterze.
Znaczenie
Newil to pies indywidualista. Wszystkie swoje decyzje podejmuje na chłodno. Jest bowiem nieświadomy swoich prawdziwych uczuć. Jest wrażliwy, potrzebuje spokoju i wyciszenia. Cechuje go niezależność i samodzielność. To rozważny pies, nieco jednak zamknięty w sobie. Trochę samotnik, trochę wyobcowany osobnik.
Zdrobniale
Newilek
Imieniny
30 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

puggy wikp

PUGGY

Cechy
wygodny, wesoły, łasy na pochwały, wrażliwy
Pochodzenie
Puggy – imię pochodzi od nazwy Puggi – belgijskiego zespołu rockowego, założonego w 2005 roku. Zespół koncertował po całym swiecie. Imię dla suni i dla pieska.
Znaczenie
Puggi to piesek wrażliwy, uczuciowy, o sercu pełnym miłości. Ceni sobie wygodne życie. Uwielbia być w centrum towarzystwa. Nie znosi nudy i samotności. Jest łasy na pochwały i uznanie. Ma wesołą i radosną naturę. Nie można się z nim nudzić. Kocha całym sercem. Lubi pieszczoty i zabawy. Dobrze dogaduje się z dziećmi i ze zwierzętami.
Zdrobniale
Puggisio, Puggiś, Puggisia
Imieniny
30 marca
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Puggi – pekińczyk – piesek, który ma najdłuższy język na świecie. „Mieszka w Teksasie z rodziną Stanfordów, która przygarnęła go, bo wyrzucił go pierwszy właściciel. – Język od razu zwrócił moją uwagę. Był taki długi, że prawie dotykał ziemi – wspomina spotkanie z pupilem Becky Stanford. Nie mogła oderwać od niego wzroku! Jest tak długi, że nie mieści mu się w pysku, a gdy biegnie, zdarza mu się o niego potknąć! I nic dziwnego. Język Puggy’ego jest bezdyskusyjnie najdłuższy na świecie. Ma aż… 11,5 cm długości! Dzięki niemu ten malutki pekińczyk jest już znany na całym globie. Ma swoją własną stronę internetową, jest stałym gościem w amerykańskich telewizjach i trafił nawet do Księgi rekordów Guinnessa”.
http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/ten-pies-ma-najduzszy-jezyk-na-swiecie_153894.html
źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/ten-pies-ma-najduzszy-jezyk-na-swiecie_153894.html

 

3 komentarze do “Asha, Duke, Duki, Newil, Puggy, Wiercioch

Dodaj komentarz