lena konkurs wakacje

Wielka Księga Imion dla Psa.

3 lutego. Imieniny obchodzą: Arwena, Beka, Beks, Lena, Olen. Dużo spacerków pieski

Znaczenie imion:

arwena wikp

ARWENA

Cechy
wierna, odważna, nie uzewnętrznia uczuć, spokojna, mądra
Pochodzenie
Arwena – imię żeńskie pochodzące od fikcyjnej postaci stworzonej przez autora „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tokiena, z mitologii śródziemia. Arwena była półelfką – piękną kobietą o długich włosach. Imię Arwena oznacza Pani Zmierzchu, Królewska dziewczyna.
Znaczenie
Arwena to wytrwała i mądra sunia. Jest dobra, szlachetna i odważna. Łatwo znosi stres, nie przejmuje się problemami, szybko przyzwyczaja się do nowego środowiska. Nie potrafi wyrażać swoich uczuć. Pragnie miłości, ale nie lubi nadmiernych pieszczot. Jest niezwykle oddana i wierna swojemu opiekunowi.
Zdrobniale
Arwanka, Arwa, Arunia
Imieniny
3 lutego
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:www.krainapsa.pl

beka wikp

BEKA

Cechy
opiekuńcza, przyjacielska, energiczna, wesoła
Pochodzenie
Beka – imię pochodzące od słowa beka, co według miejskiego słownika slangu i mowy potocznej oznacza coś śmiesznego, ubaw, zabawa. Beka określa rozbawienie, zaskoczenie, pośmiewisko. Beka to także zgrubienie od beczka. Przenośnie może oznaczać otyły, gruby, tłuścioch, baryła.
Znaczenie
Beka to sunia o twardym charakterze. Potrafi być kreatywna, czasami zdeterminowana i słabo ukierunkowana. Pomimo pewności siebie i wesołego usposobienia trudno znosi porażki i niepowodzenia. Lubi być w centrum zainteresowania, ale kocha także zacisze domowe. Pragnie zachwycać i bawić towarzystwo, ale nie zawsze potrafi odnaleźć się w skomplikowanych sytuacjach. Jest troskliwa, opiekuńcza i kochana.
Zdrobniale
Bekunia, Bekusia
Imieniny
3 lutego
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:www.krainapsa.pl

beks wikp

BEKS

Cechy
uczuciowy, wrażliwy, domator
Pochodzenie
Beks – imię pochodzi od słowa beksa i oznacza sobę ciagle płaczącą. Inaczej mazgaj, mazepa, płaczek.
Znaczenie
Beks to zamknięty w sobie piesek. Nieco nieporadny, wycofany, skromny. Brakuje mu wiary w siebie. Źle znosi wszelkie niepowodzenia. Nie cierpi samotności. Zawsze potrzebuje kogoś bliskiego. Jest niezwykle uczuciowy, wrażliwy, czuły na krzywdę i kochany przez wszystkich. Nie lubi dużych skupisk ludzi. Woli cichy, spokojny kacik. Typowy domator.
Zdrobniale
Beksik, Beksio, Beksiu
Imieniny
3 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Beks – owczarek, pies wokalisty rockowego i założyciela zespołu Budka Suflera – Krzysztofa Cugowskiego. Pies bardzo spokojny. Oprócz Beksa wokalista posiada owczarka Stefana.

http://www.cztery-lapy.pl/index.php/znani-psiarze-i-kociarze/1626.html

źródło zdjęcia: http://www.cztery-lapy.pl/index.php/znani-psiarze-i-kociarze/1626.html

lena wikp1

LENA

Cechy
wrażliwa, energiczna, inteligentna, marzycielska
Pochodzenie
Lena – imię pochodzi od greckiego imienia żeńskiego: Helene, Selene i oznacza księżyc.
Znaczenie
Sunia Lena to zdecydowana przywódczyni. Energiczna, wrażliwa, posiada dobrze rozwiniętą intuicję. Obrażona, potrafi strzelać fochy. Jest wrażliwa i nie zapomina wyrządzonych jej krzywd. Wszędzie chce być pierwsza. Trochę zazdrośnica. Uwielbia życie w luksusie. Trochę leniwa. Miewa humorki, ale jest piękna, inteligentna, kochana i uwielbiana przez opiekuna. Trochę marzycielka.
Zdrobniale
Lenka, Lencia, Leni, Lenusia
Imieniny
3 lutego
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Lena labradorka – sunia z Żar woj. lubuskie, prawdziwa bohaterka. Wytropiła już dwoje zaginionych dzieci, odnalazła zwłoki topielca leżące 7 metrów pod wodą. Zawsze dąży do celu. Kiedy odnajduje osobę to merda radośnie ogonem. Jest szczęśliwa z dobrze wykonanej pracy.

http://www.fakt.pl/Oto-pies-bohater-,artykuly,134299,1.html

źródło zdjęcia:www.krainapsa.pl

olen wikp

OLEN

Cechy
wrażliwy, zazdrosny, wygodny, inteligentny
Pochodzenie
Olen – imię pochodzi od ukraińskiej czy łemkowskiej odmiany imienia Helena, a Helena to imię pochodzące od greckiego imienia żeńskiego: Helene, Selene i oznacza księżyc.
Znaczenie
Sunia Olen to zdecydowana przywódczyni. Energiczna, wrażliwa, posiada dobrze rozwiniętą intuicję. Obrażona, potrafi strzelać fochy. Jest wrażliwa i nie zapomina wyrządzonych jej krzywd. Wszędzie chce być pierwsza. Trochę zazdrośnica. Uwielbia życie w luksusie. Trochę leniwa. Miewa humorki, ale jest piękna, inteligentna, kochana i uwielbiana przez opiekuna. Trochę marzycielka.
Zdrobniale
Olenka, Olencia, Oleni
Imieniny
3 lutego
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?p=734147
zdjęcie główne: www.krainapsa.pl

 

 

3 komentarze do “Arwena, Beka, Beks, Lena, Olen

Dodaj komentarz