karmel gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

11 grudnia. Imieniny obchodzą: Artu, Futrzak, Karmel, Kolox. Uśmiechu  pieski 🙂

Znaczenie imion:

pies awatar

ARTU

Cechy
wygodny, wrażliwy, mało aktywny, uczuciowy
Pochodzenie
Artu – imię wywodzi się od męskiego imienia Artur. Jest to imię pochodzenia celtyckiego, wywodzi się od słowa arth i oznacza „niedźwiedź”. Artur to inaczej piękny, młody.
Znaczenie
Artu lubi łatwe, wygodne życie. Nie lubi pracować. Szybko się męczy. Jest nieco zamknięty w sobie. Przywiązuje wielką wagę do uczuć. Jest wrażliwy, nie znosi porażek. Woli spokojne życie w domu niż aktywne spacery. To delikatny piesek, doskonały znawca psychiki kobiet. Trochę nieśmiały, ale zawsze można mu ufać.
Zdrobniale
Arturek, Arek, Artuś
Imieniny
11 grudnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

karmel wikp

KARMEL

Cechy
opiekuńczy, przyjacielski, inteligentny, odważny, energiczny, wrażliwy
Pochodzenie
Karmel – imię pochodzi od imienia hebrajskiego Karmel. Słowo karmel oznacza także brązowy barwnik spożywczy, otrzymywany przez ogrzewanie cukru. Jest używany jako dodatek do słodyczy. Np. cukierek karmelowy.
Znaczenie
Karmel to wesoły, radosny i kochany piesek. Sama słodycz. Jest energiczny, aktywny, może czasami nieco zagubiony. Jest wszędzie tam, gdzie osoby, które kocha. Nie znosi samotności. Żle znosi rozstania. Boi się obcych. Potrzebuje opieki i wsparcia człowieka. Jest bardzo wrażliwy i uczuciowy. Kocha swoją rodzinę, nie pozwala im na smutki. Prawdziwy mały psi psycholog.
Zdrobniale
Karmelek, Karmuś
Imieniny
11 grudnia
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://www.fundacjaprima.pl/forum/82-fundacyjne-labradory-w-nowych-domach/181864-karmel-pies-biszkoptowy-1-rok-slask

 

Jedne komenatrz do “Artu, Futrzak, Karmel, Kolox

Dodaj komentarz