burek gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

10 kwietnia. Imieniny obchodzą: Aron, Burek, Buro, Harry, Hary. Radości pieski.

Znaczenie imion:

aron wikp
ARON

Cechy
dominujący, inteligentny, przywódca, przyjacielski, wierny
Pochodzenie
Aron – imię męskie, pochodzenia egipskiego. Imię biblijne oznaczające oświecony, wywyższony.
Znaczenie
Pies Aron jest stanowczy i zrównoważony. Posiada cechy przywódcze. Rzadko wpada w gniew. Jest harmonijny i spokojny. Mocno zaznacza swoją obecność. Typowy indywidualista. Posiada niezwykłą inteligencję, lubi błyszczeć w otoczeniu. Jest obowiązkowy, ale żyje według własnych zasad. To wspaniały towarzysz i wierny przyjaciel.
Zdrobniale
Aronek, Aruś
Imieniny
10 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
żródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

burek wikp

BUREK

Cechy
samodzielny, uparty, mało aktywny, wierny
Pochodzenie
Burek – imię pochodzi od słowa burek oznaczającego kundelka, psa nierasowego, psa podwórkowego. Pogardliwie o człowieku pochodzącego ze wsi. W slangu miejskim burek to człowiek zazwyczaj głupkowaty nieco, wyróżniający się dziwnym ubiorem tzw. ofiara mody. Burek to osoba z subkultury.
Znaczenie
Pies o imieniu Burek jest miły i sympatyczny, może nieco nieufny, nierozgarnięty i mało aktywny. To piesek potrzebujący dużo miłości i czułości. Dla pełnej socjalizacji potrzebuje pomocy opiekuna. Lubi chodzić własnymi drogami, ale nie potrafi radzić sobie z przeciwnościami losu, z problemami i kłopotami. Potrafi odwzajemnić się za miłość i serdeczność. Jest oddany, wierny i kochany. Uwielbia podróże i aktywny tryb życia. Jest spokojny i życzliwy.
Zdrobniale
Buruś, Bureczek, Burunio
Imieniny
10 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Burek – husky syberyjski – pies twórcy i lidera satyrycznych kabaretów Jana Pietrzaka. Wszędzie jeździ ze swoim panem. Uwielbia podróże i wycieczki rowerowe. Jest dobrze ułożony i życzliwy.
http://www.cztery-lapy.pl/index.php/znani-psiarze-i-kociarze/1512.html
żródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

pies awatar

BURO

Cechy
samodzielny, uparty, mało aktywny, wierny
Pochodzenie
Buro – imię pochodzi od słowa formy obocznej słowa burek oznaczającego kundelka, psa nierasowego, psa podwórkowego. Pogardliwie o człowieku pochodzącego ze wsi. W slangu miejskim burek to człowiek zazwyczaj głupkowaty nieco, wyróżniający się dziwnym ubiorem tzw. ofiara mody. Burek to osoba z subkultury.
Znaczenie
Pies o imieniu Buro jest miły i sympatyczny, może nieco nieufny, nierozgarnięty i mało aktywny. To piesek potrzebujący dużo miłości i czułości. Dla pełnej socjalizacji potrzebuje pomocy opiekuna. Lubi chodzić własnymi drogami, ale nie potrafi radzić sobie z przeciwnościami losu, z problemami i kłopotami. Potrafi odwzajemnić się za miłość i serdeczność. Jest oddany, wierny i kochany.
Zdrobniale
Buruś, Bureczek, Burunio
Imieniny
10 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
harry wikp

HARRY

Cechy
spokojny, ciekawy, przyjacielski, wrażliwy, mądry
Pochodzenie
Harry – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Henry, pochodzenia germańskiego. Oznacza potężny, możny, bogaty. Odpowiednikiem w Polsce jest imię Henryk.
Znaczenie
Pies Harry posiada złożoną i bogatą osobowość. Ma nieodgadniony charakter. W sytuacjach stresujących bywa uparty i czujny. Jest bardzo ciekawski, co nie raz przysparza mu wiele kłopotów. Jest bardzo wrażliwy na porażki, ale nie obraża się i nie dąsa. Posiada łatwość niesienia pomocy innym. Lubi jasne sytuacje. Ma jednak słabą psychikę. Często doskwiera mu złe samopoczucie. Harry to spokojny i mądry pies.
Zdrobniale
Harruś, Harrysek, Henri
Imieniny
10 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
żródło zdjęcia: http://www.fundacjabono.pl/harry.php

hary wikp
HARY

Cechy
spokojny, ciekawy, przyjacielski, uparty
Pochodzenie
Hary – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Henry, pochodzenia germańskiego. Oznacza potężny, możny, bogaty. Odpowiednikiem w Polsce jest imię Henryk. Harry to także bohater bajek o ciekawskim kocie Harrym i jego szalonych pomysłach w „Łebskim Harrym” Harry, to także bohater programu telewizyjnego The Muppet Show. Gra rolę pirotechnika i eksperta od efektów bombowych. Znany przez wszystkich jako Szalony Harry. Zajęcie to sprawia mu przyjemność i najczęściej wysadza więcej niż potrzeba.
Znaczenie
Pies Hary posiada złożoną i bogatą osobowość. Ma niespokojny charakter. W sytuacjach stresujących bywa uparty i czujny. Jest bardzo ciekawski, co nie raz przysparza mu wiele kłopotów. Jest bardzo wrażliwy na porażki, ale nie obraża się i nie dąsa. Posiada łatwość niesienia pomocy innym. Lubi jasne sytuacje. Ma jednak słabą psychikę. Często doskwiera mu złe samopoczucie. Kiedy jest w formie potrafi rozrabiać i bawić się. Ma niebagatelne pomysły na rozbawienie gości.
Zdrobniale
Haruś, Harysek, Henri
Imieniny
10 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
żródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/hary-blaga-o-dom-buskie-schronisko-do-likwidacji-CID103-ID8J69f.html