Japan Earthquake

Wielka Księga Imion dla Psa

1 października. Imieniny obchodzą: Ariel, Babu, Luger, Luka. Szczęścia  pieski.

Znaczenie imion:

ariel wikp

ARIEL

Cechy
pewny siebie, energiczny, wesoły, uczuciowy
Pochodzenie
Ariel – imię męskie, pochodzenia biblijnego. Wywodzi się z jęz. hebrajskiego i oznacza „lew Boga”. W Starym Testamencie nazywano tak miasto Jerozolima. Ariel to także znany proszek do prania firmy Procter & Gamble.
Znaczenie
Ariel to pies, który ma swoje zdanie. Jest pewny siebie, śmiały, dynamiczny i aktywny. Reaguje bardzo emocjonalnie. Jeżeli coś jest nie po jego myśli wpada w złość. Nie bardzo chce się podporządkować. Żyje według własnych zasad. Lubi beztroskie życie, towarzystwo. Jest bardzo przyjacielski i wesoły. Lubi być źródłem zainteresowania.
Zdrobniale
Arielek
Imieniny
1 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Ariel – labrador – pies, który pracuje w Sudeckim Oddziale Straży Granicznej. Odkrył narkotyki o wartości pół miliona złotych. http://www.fakt.pl/Ariel-to-ma-nosa,artykuly,59349,1.html
źródło zdjęcia: http://www.fakt.pl/Ariel-to-ma-nosa,artykuly,59349,1.html

babu wikp
BABU

Cechy
mądry, uparty, wrażliwy, inteligentny, rodzinny
Pochodzenie
Babu – imię pochodzące od słowa babu i oznacza indyjską formę grzecznościową. Polskim odpowiednikiem takiej formy jest Pan, Pani. Babu to także indyjski urzędnik umiejący pisać lub posługiwać się w języku angielskim. Babu to imię dla pieska i dla suni.
Znaczenie
Babu to piesek niezwykle mądry, inteligentny i wrażliwy. Zdolny do nauki, chętnie wykonuje wszystkie polecenia. Lubi ciepło domowego ogniska. Bardzo przywiązany do swojego opiekuna. Znakomity psi psycholog. Potrafi radzić sobie z problemami i niepowodzeniami. Czasami uparty, ale zawsze grzeczny, wesoły i ciekawy świata. Nieoceniony towarzysz na całe życie.
Zdrobniale
Babusia, Babysia, Babunia, Babuś, Babi
Imieniny
1 października
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Babu – mały piesek, który uratował swoją panią przed powodzią. „Po tsunami w Japonii nie brak niezwykłych historii. 83-letnia kobieta Tami Akanuma ocaliła życie dzięki swojemu psu Babu. Po trzęsieniu ziemi zwierzę zmusiło swoją panią do wyjścia na dwór. A jak twierdzi staruszka, na co dzień nie jest on chętny do spacerów. Tym razem jednak było inaczej. Właścicielka wiedziała, że coś jest nie tak i zaufała swojemu pupilowi. Pies żwawo prowadził swoją panią na pobliskie wzgórze. Gdy już byli na miejscu, Tami zobaczyła, że wszystko poniżej jest zalane, a jej dom praktycznie przestał istnieć”. http://infoblog.krainapsa.pl/ogolne-1/bubu-ratuje-pania-przed-powodzia-475 http://metromsn.gazeta.pl/Gwiazdy/1,135231,9346216,Pies_uratowal_staruszke_przed_tsunami_.html
źródło zdjęcia: /1,135231,9346216,Pies_uratowal_staruszke_przed_tsunami_.html

luka wikp
LUKA

Cechy
rodzinny, mądry, inteligentny, dobrze wychowany
Pochodzenie
Luka – imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa lucretiusz i oznacza zysk, korzyść. Późniejsza nazwa rodu Lukrecjuszów. Imię często nadawane w Rosji.
Znaczenie
Luka to piesek mądry, inteligentny, dobrze wychowany. Nie znosi krzyków, hałasów, woli domowe pielesze od biegania po łąkach. Czasami zbyt swawolny w zabawach z dziećmi, ale zawsze ostrożny i czuły. Bardzo przywiązany do rodziny. Potrafi kalkulować swoje poczynania. Robi to, co mu się bardziej opłaca.
Zdrobniale
Lukuś
Imieniny
1 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://www.gazetakaszubska.pl/12168/polskie-pon-y-w-nadmorskim-kurorcie

4 komentarze do “Ariel, Babu, Luger, Luka

Dodaj komentarz