ares gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

6 sierpnia. Imieniny obchodzą: Ares, Bogi, Boguś, Łajka, Michaś . Miłości  pieski.

Znaczenie imion:

ares wikp

ARES

Cechy
samodzielny, odważny, opiekuńczy, pewny siebie
Pochodzenie
Ares – imię męskie z mitologii greckiej. Ares to bóg krwawej wojny i amoku ogarniającego ludzi podczas bitwy. Był patronem szpiegów, katów. Nauczył jednak ludzkość bezinteresownego bohaterstwa.
Znaczenie
Pies Ares uwielbia walkę, lubi wszczynać konflikty. Jest nieco zaborczy. Posiada zdolności kierownicze. Ma silną psychikę. Jest samodzielny i pewny siebie. Kocha swoją rodzinę, ale nie przywiązuje specjalnej wagi do stałego ogniska rodzinnego. Lubi wpadać w tarapaty, ale niezwykle odważny i bohaterski. Zapewnia swoim bliskim bezpieczeństwo i opiekę.
Zdrobniale
Aresik, Areś,
Imieniny
6 sierpnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1.Ares – owczarek niemiecki – pies malarz. Przeszedł operację biodra, nudził się i zaczął malował. Został malarzem. „Ares by się zanudził… — mówip Małgosia. Wpadła więc na pomysł, żeby nauczyć go malować, oczywiście za pomocą klikera. Najpierw pies musiał uderzyć nosem w dłoń. Zajęło to kilka minut, może trzy. Szybko, bo właśnie nosem psy poznają świat. Później, zamiast dłoni, Małgosia postawiła przed nosem psa tekturę. Trzymanie przedmiotów w pysku Ares miał już w jednym paluszku, więc wystarczyło tylko włożyć do pyska pędzel z farbą, a na tekturę przykleić kartkę z bloku. Frajda gotowa”.
http://gazetaolsztynska.pl/163436,Ares-to-pies-ktory-umie-malowac-ZOBACZ-FILM.html#axzz2dd8HcE2x
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

pies awatar
BOGI

Cechy
wierny, przyjacielski, wrażliwy, uczuciowy
Pochodzenie
Bogi – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Bogusław. Jest to imię staropolskie, złożone z dwóch członów: Bogu- czyli Bóg, Boga, los, dola, szczęście i sław – czyli sława. Oznacza „ten, który sławi los, sławi Boga”.
Znaczenie
Bogi to piesek szczery, ambitny i pracowity. Może nieco lekkoduch ale zawsze szczęściarz. Jest wrażliwy, uczuciowy i pewny siebie. Boguś to pies domator, kocha wszystkich i wszystkim okazuje swoje uczucia. Jest radosny, wesoły, czuły, delikatny i sympatyczny. Kocha podróże i przygody. Jest kochanym i wiernym przyjacielem.
Zdrobniale
Bogunio, Bogu
Imieniny
6 sierpnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Bogi – węgierski pies pasterski puli troszczył się i opiekował małą lwicą o imieniu Zimba, którą wegierskie ZOO dostało w prezencie od włoskiego biznesmena. Pomiędzy zwierzętami panowała prawdziwa przyjaźń.
http://www.fakt.pl/Pies-wychowuje-lwa,artykuly,57146,1.html

boguś wikp

BOGUŚ

Cechy
wierny, przyjacielski, wrażliwy, uczuciowy
Pochodzenie
Boguś – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Bogusław. Jest to imię staropolskie, złożone z dwóch członów: Bogu- czyli Bóg, Boga, los, dola, szczęście i sław – czyli sława. Oznacza „ten, który sławi los, sławi Boga”.
Znaczenie
Boguś to piesek szczery, ambitny i pracowity. Może nieco lekkoduch ale zawsze szczęściarz. Jest wrażliwy, uczuciowy i pewny siebie. Boguś to pies domator, kocha wszystkich i wszystkim okazuje swoje uczucia. Jest radosny, wesoły, czuły, delikatny i sympatyczny. Kocha podróże i przygody. Jest kochanym i wiernym przyjacielem.
Zdrobniale
Bogunio, Bogu, Bogi
Imieniny
6 sierpnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia:http://ogloszenia.wp.pl/Mieszaniec_nierasowy_9344,Bogus-duzy-bardzo-lagodny-pies-ADOPCJA,43729431.html?ticaid=115594

łajka wikp

ŁAJKA

Cechy
samodzielna, wierna, odważna, energiczna
Pochodzenie
Łajka – imię pochodzi od nazwy rasy psa rosyjskiego. Duży, owłosiony pies syberyjski wykorzystywany do polowań i zaprzęgów.
Znaczenie
Łajka to odważna, odporna na wszelkie trudy sunia. Potrafi dostosować się do każdych warunków. Wytrzymała, niezależna i samodzielna. Chętna do pomocy i opieki nad słabszymi. Wierna i oddana właścicielowi. Ma problemy z okazywaniem uczuć. Łajka to niezwykle energiczna i aktywna sunia. Nie boi się nowych wyzwań, nie zraża się niepowodzeniami. Zawsze dąży do celu.
Zdrobniale
Łajeczka
Imieniny
6 sierpnia
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Łajka – sunia mieszaniec – kosmonautka, wystrzelona 3.XI.1957 na orbitę okołoziemską w radzieckim satelicie Sputnik . Łajka była wałęsającym się psem po ulicach Moskwy. Złapana, trafiła na badania, a później wysłana jako pierwszy pies w orbitę okołoziemską. W założeniach nie przewidywano jej powrotu na ziemię. Zginęła podczas lotu. Przeżyła w Kosmosie tylko 7 godzin, a przyczyną śmierci był stres i przegrzanie. W kapsule było 40 stopni Celsjusza. Bohaterska sunia doczekała się pomnika w 2008 roku.
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://magicsport.pl/img/content/newsy_galeria_zdjec/1087_pieseklajka.jpg&imgrefurl=http://magicsport.pl/foto/pies,lajka
źródło zdjęcia:http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://magicsport.pl/img/content/newsy_galeria_zdjec/1087_pieseklajka.jpg&imgrefurl=http://magicsport.pl/foto/pies,lajka

michaś wikp

MICHAŚ

Cechy
dyplomata, rodzinny, przyjacielski, wrażliwy
Pochodzenie
Michaś – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Michał. Jest to imię biblijne. Po hebrajsku oznacza „któż (jest taki) jak Jahwe?
Znaczenie
Michaś to bardzo zdyscyplinowany piesek. Pracuje jednak w określonym celu. Nic za darmo. Pragnie, aby jego życie toczyło się wokół niego. Zdecydowany, dyplomatyczny. Uważa, że tymi cechami można wszystko osiągnąć. Nieco dumny. Nigdy nie idzie na kompromis. Posiada doskonałą pamięć. Pamięta wszelkie krzywdy, ale i otrzymane dobro. Ceni miłość rodzinną i przyjaźń. Znakomity kompan podróży i przygód. Niestety czuły na porażki. Może nieco przemądrzały, ale kochany ponad wszystko.
Zdrobniale
Michał, Michałek
Imieniny
6 sierpnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia:http://www.fakt.pl/Pies-ze-schroniska-Michas-ma-po-wypadku-trzy-lapy,artykuly,184817,1.html

2 komentarze do “Ares, Bogi, Boguś, Łajka, Michaś

Dodaj komentarz