bora gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

5 sierpnia. Imieniny obchodzą: Arabia, Boerboel, Bora, Ringo. Radości pieski.

Znaczenie imion:

pies awatar
ARABIA

Cechy
wierna, nie uzewnętrznia uczuć, spokojna, inteligentna
Pochodzenie
Arabia – imię pochodzące od nazwy Arabia , krainy utożsamianej z Półwyspem Arabskim. Nazwa własna największej piaszczystej pustyni – Arabii Saudyjskiej.
Znaczenie
Arabia to odważna, wytrwała i dzielna sunia. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Łatwo znosi niepowodzenia i trudności. Szybko przyzwyczaja się do nowego środowiska. Posiada bogate wnętrze, ale nie potrafi wyrażać swoich uczuć. Potrzebuje wsparcia opiekuna. Ma silnie rozwiniętą inteligencję. Oddana i wierna swojej rodzinie.
Zdrobniale
Arabka, Arabi
Imieniny
5 sierpnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

pies awatar

BOERBOEL

Cechy
inteligentny, wesoły, energiczny, uparty
Pochodzenie
Boerboel – imię pochodzi od nazwy rasy dużych psów w typie mastifa.
Znaczenie
Boerboel to obronny pies bez agresji oraz delikatny i czuły towarzysz domowego ogniska. Lubi być blisko swojej rodziny, uwielbia gry i zabawy, chce uczestniczyć w rodzinnych spotkaniach. Mówi się, że jest bardzo spostrzegawczy. Boerboel może podobno wyczuć nastrój swojego właściciela. Zapoznany z przyjaciółmi rodziny, jest dla nich miły i przyjemny. Im więcej osób gra z nim na podwórku, tym bardziej jest zadowolony.
Zdrobniale
Boerboelek, Boerbuś
Imieniny:
5 sierpnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

bora wikp

BORA

Cechy
przyjacielska, dobrze wychowana, wrażliwa, grzeczna
Pochodzenie
Bora – imię pochodzi od nazwy wyspy na Oceanie spokojnym w Polinezji Francuskiej Bora-Bora. Bora to także chłodny, suchy i porywczy wiatr, powodujący spadek wilgotności.
Znaczenie
Bora to sunia ciekawa świata. Lubi spokój i opanowanie. Nie znosi krzyków i hałasów. Posiada niezwykły temperament pełen dobrych manier. Jest dobrze ułożona, grzeczna i wrażliwa. Uwielbia się przytulać. Kocha pieszczoty. Niezwykle przywiązana do rodziny. Źle natomiast znosi niepowodzenia, kłopoty i samotność. Nigdy nie zawodzi, zawsze czuła i opiekuńcza.
Zdrobniale
Borka, Borunia, Borusia
Imieniny
5 sierpnia
Imię dla
sunia
Znane pieski
1. Bora – sunia Małgorzaty Ostrowskiej. Oprócz Bory piosenkarka ma jeszcze Fabio i Fiszkę
http://www.psyimy.pl/przeglad_prasy/21,Moj_Pies/
2. Bora — owczarek niemiecki  –  Pleszewski Pies Roku 2014.
źródło zdjęcia: http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/pleszewski-pies-roku-2014-po-prostu-bora,2343498,artgal,9830860,t,id,tm,zid.html

 

2 komentarze do “Arabia, Boerboel, Bora, Ringo

Dodaj komentarz