anzo gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

20 marca. Imieniny obchodzą: Anzo, Gryffindor, Kira, Straszka. Uśmiechu  pieski.

Znaczenie imion:

anzo wikp
ANZO

Cechy
inteligentny, uparty, nie uzewnętrznia uczuć, mądry
Pochodzenie
Anzo – imię pochodzi od zdrobnienia imienia germańskiego Anzelm. Jest to połączenie słów ans-Azowie bóstwo skandynawskie oraz hełm i oznacza strzeżonego przez Azów.
Znaczenie
Anzo to uparty, zaborczy i gwałtowny pies. Potrafi sprawiać kłopoty wychowawcze. Niechętnie podporządkowuje się poleceniom i nakazom. Kocha dramatyzować. Potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna. To szybki, mądry i inteligentny piesek. Ciekawy świata. Robi wszystko to, co mu się opłaca. Ukrywa swoje uczucia, głęboko na dnie serca, ale to miły i kochany piesek potrzebujący czułości i miłości całej rodziny.
Zdrobniale
Anzek, Anzelek, Anzi, Anzuś
Imieniny
20 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://pokochajzwierzaka.pl/anzo/

gryffindor wikp

GRYFFINDOR

Cechy
odważny, przyjacielski, wygodny, samodzielny
Pochodzenie
Imię Gryffindor pochodzi od nazwy jednego z czterech domów szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z księgi o Harrym Potterze. Nazwa ta wywodzi się od nazwiska Godryka gryffindora, jednego z założycieli szkoły. Gryffindor walczył, aby do Hogwardu chodzili tylko czarodzieje i czarownice czystej krwi, pokłócił się z przyjaciółmi, dlatego też szkoła rozpadła się na cztery domy. Barwami Gryffindoru były złoto i czerń, a mieszkańcy domu nazywani byli Gryfonami.
Znaczenie
Gryffindor to niezwykle odważny i męski pies. Cechuje go szlachetność, prawość i sprawiedliwość. Zna swoje miejsce i dąży do tego, aby każdy przestrzegał swoich zasad i praw. Prawdziwy przyjaciel, ale nieustępliwy w swoich przekonaniach. Uparty i niezależny. Uwielbia wygodę. Kocha się przytulać. Ceni wypoczynek na miękkim fotelu
Zdrobniale
Gryffindorek, Gryfon
Imieniny
20 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Gryffindor – Labrador retriever – pies Królowej angielskiej Elżbiety II. Królowa sama nadaje imiona swoim psom.
źródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/gryffindor-do-adopcji-wielki-psiak-godny-zaufania-CID103-ID8oJIJ.html

kira wikp

KIRA

Cechy
opiekuńczy, dyplomata, wrażliwy, rodzinny, wesoły
Pochodzenie
Kira – imię pochodzi od imienia żeńskiego Kira, Cyra. Jest pochodzenia słowiańskiego. Rozpowszechnione w Rosji i Czechach. Wywodzi się od męskiego imienia Cyrus.
Znaczenie
Sunia Kira to dyplomatka, przyjmuje inicjatywę w działaniu. Potrafi wpływać na decyzje innych. Zaspokaja nie tylko swoje potrzeby, ale i potrzeby całej rodziny. Zawsze pragnie skupiać uwagę otoczenia na sobie. Przyjmuje inicjatywę w działaniu. Dla kochających mu osób potrafi się zmienić w potulnego ciepłego i wrażliwego pieska. Sama również oczekuje opieki i troski. Jest wesoła, uczuciowa i troskliwa.
Zdrobniale
Kirusia, Kirka
Imieniny
20 marca
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Kira – czarna labradorka, która zaprzyjaźniła się z delfinami. „ nie tylko zyskała akceptację delfinów. Ba, zwierzęta się zaprzyjaźniły! Gdy pies zauważy wystającą z wody płetwę, natychmiast biegnie bawić się z delfinami. Z całą pewnością można powiedzieć, że dzielnie dotrzymuje im tempa….wcale nie przeszkadza to, że nie ma płetw. Niestraszne mu efektowne skoki do wody, a nawet nurkowanie. Słowem – wszelkiej maści figle. Labradorka nie pływa jednak bez żadnego zabezpieczenia…..Zwłaszcza, gdy wypływa w morze wraz z nurkami i turystami z Somente Aqua Center w Ponta do Ouro. Paradując w kapoku, suczka sprawia wrażenie pewnej siebie i ze zdziwieniem spogląda na wszystkich, którzy nie dowierzają jej wyczynom. Na wodzie czuje się jak u siebie. Nic dziwnego – łódka, którą płynie, została nazwana jej imieniem”.
http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-labrador-ktory-plywa-z-delfinami-zobacz-film,nId,626774
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

 

2 komentarze do “Anzo, Gryffindor, Kira, Straszka

Dodaj komentarz