zordon pies

Wielka Księga Imion dla Psa.

13 lutego. Imieniny obchodzą: Andersen, Błoga, Bonus, Zordon. Łapka  pieski

Znaczenie imion:

pies awatar

ANDERSEN

Cechy
wrażliwy, ciekawy, tajemniczy
Pochodzenie
Andersen – imię pochodzi od nazwiska Hans Christian Andersen – duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego z twórczości baśnio-pisarskiej. Żył w latach 1805 – 1875.
Znaczenie
Pies o tym imieniu jest ciekawy świata i ludzi. Jest twórczy, aktywny, uwielbia podróże. Cechuje go jednak nieustanny niepokój ducha, poczucie osamotnienia i kompleksy. Ma nieco skomplikowany charakter, nadmierną wrażliwość. To, co dzieje się w jego duszy, na zawsze pozostaje tajemnicą. Kocha i chce być kochany. Czasami robi to niezbyt umiejętnie. Nigdy nie opuszcza swojego opiekuna w potrzebie.
Zdrobniale
Andersenik, Andresio, Andersek, Andre
Imieniny
13 lutego
Imię dla
Pieska
Znane pieski
– brak informacji

pies awatar

BŁOGA

Cechy
energiczna, wesoła, łasa na pochwały, ciekawa, wrażliwa
Pochodzenie
Błoga – imię pochodzi od słowa błogi, błogo i oznacza sprawiający zadowolenie, przyjemność, miły, rozkoszny, radosny, idylliczny, sielski.
Znaczenie
Błoga to sunia kochająca towarzystwo, zabawy i aktywny tryb życia. Nie znosi nudy i samotności. Lubi być w centrum uwagi. Czasami zbyt pewna siebie i zarozumiała, ale zawsze kochana, czuła i troskliwa. Uwielbia pochwały, pieszczoty. Nie zraża się porażkami. Jest bardzo ciekawska, wszędzie wpycha swój nos. Bardzo przywiązana do rodziny. Potrafi sprawić, że wszyscy wokoło są szczęśliwi.
Zdrobniale
Błogunia, Błogusia
Imieniny
13 lutego
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

bonus wikp

BONUS

Cechy
przyjacielski, spokojny, radosny
Pochodzenie
Bonus – imię wywodzi się od słowa bonus oznaczającego dodatek, premia, dodatkowa korzyść.
Znaczenie
Pies Bonus to urodzony szczęściarz. Jest uwielbiany i kochany przez wszystkich. Wnosi wiele radości w zycie całej rodziny. Piesek uwielbia być w centrum uwagi. Lubi porządek i dyscyplinę. Nie sprawia żadnych kłopotów. Jest przyjacielski, spokojny i wrażliwy. To znakomity przyjaciel i podróżnik. Jest odporny na stres.
Zdrobniale
Bonusek, Bonuś
Imieniny
13 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

żródło zdjęcia: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150255979484672&set=o.135956156456692&type=1

zordon wikp
ZORDON

Cechy
odważny, pewny siebie, przywódczy, inteligentny
Pochodzenie
Zordon – imię pochodzi od postaci fikcyjnej serialu „Power Rangers”. Był pierwszym mentorem tytułowych wojowników. To potężny między wymiarowy byt. Zordon według slangu miejskiego to ktoś ważny, groźny, wzbudzający respekt, ale tylko w mowie.
Znaczenie
Zordon, pies posiadający dwa oblicza. Nieufny wobec obcych, groźny dla wrogów, wzbudzający respekt wśród innych zwierząt, odważny. Pewność siebie i cechy przywódcze podkreślają jego ego w środowisku. Drugie jego oblicze sprawia, że w rzeczywistości to spokojny, nieco flegmatyczny pies. Kocha swoje ustronne miejsce, nie znosi krzyków i hałasów. Jest inteligentny i przyjacielski.
Zdrobniale
Zordonek. Zordi
Imieniny
13 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

żródło zdjęcia:http://olx.pl/oferta/oddam-psa-zordona-w-dobre-rece-CID103-ID7IgKF.html

 

Jedne komenatrz do “Andersen, Błoga, Bonus, Zordon

Dodaj komentarz