sara gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

13 lipca. Imieniny obchodzą: Anabol, Emi, Maddison, Madi, Madison, Sally, Sara, Sarunia. Pięknych dni  pieski.

Znaczenie imion:

anabol wikp

ANABOL

Cechy
pomocny, odważny, mądry, samodzielny, energiczny, pewny siebie
Pochodzenie
Anabol – imię pochodzi od słowa anabolizm i oznacza grupę reakcji chemicznych w wyniku których z prostych substratów powstają związki złożone, gromadzące energię.
Znaczenie
Anabol jak samo imie wskazuje to pies niezależny, samodzielny, pewny siebie i rozsądny. Wszystkie te jego cechy powodują u niego dynamiczną równowagę, chęć do pomocy, energie w działaniu. Jest inteligentny i mądry. Uwielbia swoją rodzinę. To pies obowiązkowy, ceni porządek i ład. Nie lubi sprawiać kłopotów.
Zdrobniale
Anabolek, Anabuś
Imieniny
13 lipca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1.Anabol – pies, pracujący w Policji w Szczecinie, uratował życie 20 – latka.
Kiedy matka zawiadomiła policję o samobójczych zamiarach jej syna, pies Anabol szybko podjął trop i odnalazł chłopaka w ostatnich chwili. Miał już podcięte nadgarstki.
http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/wiadomosci/pies-anabol-uratowal-20latka/13343642
źródło zdjęcia: http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/wiadomosci/pies-anabol-uratowal-20latka/13343642

emi wikp

EMI

Cechy
ciekawa, rodzinna, samodzielna
Pochodzenie
Emi – imię żeńskie pochodzenia japońskiego. Oznacza piękną, ulubioną.
Znaczenie
Sunia nosząca to imię jest niezwykle oddana rodzinie. Kocha na zawsze. Jest ciekawa świata. Uwielbia spacery i podróże. Lubi samotność, prywatność i niezależność. Łatwo ufa ludziom. Szybko zdobywa ich zaufanie. Nie kieruje się jednak emocjami. Stara się dominować w znanym jej otoczeniu. Zawsze piękna i dostojna. Uwielbia swojego opiekuna i na każdym kroku mu to ukazuje.
Zdrobniale
Emiśka, Emiś
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: krainapsa.pl

maddison wikp

MADDISON

Cechy
mądry, inteligentny, rodzinny, dyplomata
Pochodzenie
Maddison – imię pochodzenia angielskiego, inna forma imienia Madison.
Znaczenie
Oznacza typ indywidualistki, niezamierzającej się podporządkowywać. Psy o tym imieniu trzymają się własnych zasad. Zawsze stawiają na swoim. Maddison to inteligentna i mądra sunia. Urodzona dyplomatka. Nie zraża do siebie innych piesków. Wręcz przeciwnie cały czas ich pozyskuje. Czasami bywa zazdrosna o względy swojego opiekuna. Bardzo ceni ciepło domu rodzinnego. Pragnie miłości i czułości.
Zdrobniale
Maddiś, Madinka
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni, pieska
Sławne pieski
1. Maddison – pies, który stał się przewodnikiem swojej przyjaciółki suni Lilly. Wzruszająca historia nierozłącznej pary mieszkającej w schronisku.
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/wielka-brytania-slepy-pies-ma-psa-przewodnika_211897.html
źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/wielka-brytania-slepy-pies-ma-psa-przewodnika_211897.html

madi wikp

MADI

Cechy
mądra, inteligentna, rodzinna, dyplomatka
Pochodzenie
Madi– zdrobnienie od angielskiego imienia Madison.
Znaczenie
Imię Madi oznacza typ indywidualistki, niezamierzającej się podporządkowywać. Psy o tym imieniu trzymają się własnych zasad. Zawsze stawiają na swoim. Madi to inteligentna i mądra sunia. Urodzona dyplomatka. Nie zraża do siebie innych piesków. Wręcz przeciwnie cały czas ich pozyskuje. Czasami bywa zazdrosna o względy swojego opiekuna. Bardzo ceni ciepło domu rodzinnego. Pragnie miłości i czułości.
Zdrobniale
Maduś, Madinka
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni
Sławne pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

madison wikp

MADISON

Cechy
mądry, inteligentny, rodzinny, dyplomata
Pochodzenie
Madison – imię żeńskie, pochodzenia angielskiego
Znaczenie
Imię oznacza typ indywidualistki, niezamierzającej się podporządkowywać. Psy o tym imieniu trzymają się własnych zasad. Zawsze stawiają na swoim. Madi to inteligentna i mądra sunia. Urodzona dyplomatka. Nie zraża do siebie innych piesków. Wręcz przeciwnie cały czas ich pozyskuje. Czasami bywa zazdrosna o względy swojego opiekuna. Bardzo ceni ciepło domu rodzinnego. Pragnie miłości i czułości.
Zdrobniale
Maduś, Madinka
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni, pieska
Sławne pieski
1. Madison – sunia rasy golden retriever wcieliła się w rolę psa Vincenta, bohatera serialu telewizyjnego Zagubieni (Lest).
http://pl.lostpedia.wikia.com/wiki/Vincent

sally wikp

SALLY

Cechy
dobrze ułożona, grzeczna, spokojna, wierna
Pochodzenie
Sally – imię pochodzi od angielskiego imienia żeńskiego Sally i oznacza księżniczkę. Jest to samodzielne imię, zdrobnienie od Sarah. Ma pochodzenie etniczne i hebrajskie.
Znaczenie
Sunia o imieniu Sally to uwodzicielska dama, pełna majestatu, wyniosłości i wdzięku. Posiada arystokratyczne maniery. Jej zachowanie cechuje godność, poszanowanie przyjętych obowiązków. Jest trochę nieśmiała i skryta. Nie lubi tłumów, unika kontaktów z nieznajomymi. Nie lubi się uczyć. Edukację zdobywa z poczucia obowiązku. Jest przy tym inteligentna i ma doskonałą pamięć. Sally przywiązuje dużą wagę do przyjaźni ze swoim opiekunem. Ciężko przeżywa porzucenie. Jest wrażliwa na porażki. Potrafi obrazić się na swojego opiekuna, jeżeli ją zaniedba. Daje się jednak przeprosić. Nie zależy jej na opinii innych. Przywiązuje się na zawsze.
Zdrobniale
Sallunia
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/99999999/PUPILE3012/354684128

sara a wikp

SARA

Cechy
inteligentna, wrażliwa, wierna, dumna, przyjacielska
Pochodzenie
Sara – imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego „księżniczka”
Znaczenie
Sunia o imieniu Sara, to uwodzicielska dama, pełna majestatu, wyniosłości i wdzięku. Posiada arystokratyczne maniery. Jej zachowanie cechuje godność, poszanowanie przyjętych obowiązków. Jest trochę nieśmiała i skryta. Nie lubi tłumów, unika kontaktów z nieznajomymi. Nie lubi się uczyć. Edukację zdobywa z poczucia obowiązku. Jest przy tym inteligentna i ma doskonała pamięć. Sara przywiązuje dużą wagę do przyjaźni ze swoim opiekunem. Ciężko przeżywa porzucenie. Jest wrażliwa na porażki. Potrafi obrazić się na swojego opiekuna, jeżeli ja zaniedba. Daje się jednak przeprosić. Nie zależy jej na opinii innych. Przywiązuje się na zawsze. Imię bardzo często spotykane nie tylko u piesków, ale i u ludzi.
Zdrobniale
Sarka, Sarunia, Sarusia, Sarcia
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni
Sławne pieski
1. Sara – piesek prowadzący swojego bloga na http://sarablog.krainapsa.pl Modelka w sklepie http://sklep.krainapsa.pl
http://sarablog.krainapsa.pl/page/17
2. Sara – owczarek niemiecki – sunia, która została przygarnięta ze schroniska przez związkowców katowickiej Solidarności. Otrzymała etat w siedzibie Związku. Dostała wygodne miejsce i pracę stróża nocnego.
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/sara-pies-na-zwiazkowym-etacie/pr9cw
3. Sara – sunia, którą pan wyrzucił przez okno w 2013 roku w mieście Skwierzyna. Cudem przeżyła upadek z II piętra.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/skwierzyn-zy-pan-wyrzuci-mnie-przez-okno_304787.html
4. Sara – sunia, którą w Głuchowie w 2012 roku, pan skatował metalową rurą i żywcem zakopał w ogrodzie. Uratowali ją sąsiedzi wzywając policję. Trafiła do schroniska.
http://www.fakt.pl/Sara-cudem-ocalona-Pies-ocalal-Pan-zakopal-psa-zywcem,artykuly,187011,1.html
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

sarunia wikp

 

SARUNIA

Cechy
inteligentna, wrażliwa, wierna, dumna, przyjacielska
Pochodzenie
Sarunia – imię wywodzi się od zdrobnienia imienia Sara pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego „księżniczka”
Znaczenie
Sunia o imieniu Sarunia, to uwodzicielska dama, pełna majestatu, wyniosłości i wdzięku. Posiada arystokratyczne maniery. Jej zachowanie cechuje godność, poszanowanie przyjętych obowiązków. Jest trochę nieśmiała i skryta. Nie lubi tłumów, unika kontaktów z nieznajomymi. Nie lubi się uczyć. Edukację zdobywa z poczucia obowiązku. Jest przy tym inteligentna i ma doskonała pamięć. Sara przywiązuje dużą wagę do przyjaźni ze swoim opiekunem. Ciężko przeżywa porzucenie. Jest wrażliwa na porażki. Potrafi obrazić się na swojego opiekuna, jeżeli ja zaniedba. Daje się jednak przeprosić. Nie zależy jej na opinii innych. Przywiązuje się na zawsze.
Zdrobniale
Sarka, Sarusia, Sarcia
Imieniny
13 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

źródło gł. zdjęcia: Sara – blogerka portalu KrainaPsa www.krainapsa.pl

7 komentarzy do “Anabol, Emi, Maddison, Madi, Madison, Sally, Sara, Sarunia

    • ok Rico tylko prosze napisz gdzie to zdjęcie jest – to je zaraz usune. Nie wiem gdzie w Portalu i przy jakim artykule go dałam. Rozumiem 🙂 tylko prosze o wskazanie miejsca. Miłego dnia Ricusiu 🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz