amy gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

1 grudnia. Imieniny obchodzą: Amy, Bosman, Elektra, Samanta. Dużo szczęścia pieski 🙂

Znaczenie imion:

amy wikp

AMY

Cechy
wrażliwa, łasa na pochwały, zazdrosna, inteligentna
Pochodzenie
Amy – czyt. Ejmi. Skrót od imienia żeńskiego Emilia lub Amelia. Jest odpowiednikiem imienia Emily. Od słowa łacińsko-etruskiego aemulus oznacza: rywalkę, zazdrośnicę.
Znaczenie
Amy to sunia niezwykle wrażliwa, szlachetna i dumna. Czasami naiwna, łasa na pochwały i pochlebstwa. Uwielbia dominować, lubi być podziwiana, nie znosi krytyki. Zazdrosna o uczucia swojego opiekuna. Potrafi rywalizować z pozostałymi członkami rodziny. Jest inteligentna, silna i dynamiczna.
Zdrobniale
Amysia, Ami, Amyśka
Imieniny
1 grudnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji.

źródło zdjecia: www.krainapsa.pl

bosman wikp

BOSMAN

Cechy
dyplomata, odważny, przyjacielski
Pochodzenie
Bosman – imię wywodzi się od słowa bosman oznaczającego marynarza, przełożonego załogi na statku lub podoficera w marynarce wojennej.
Znaczenie
Pies Bosman to urodzony dyplomata. Uwielbia być w centrum uwagi. Nie lubi się podporządkowywać. Lubi porządek i dyscyplinę. Jest pracowity, wytrwały i odważny. Z Bosmanem można czuć się bezpiecznie. To znakomity przyjaciel i podróżnik. Nie zraża się problemami. Jest odporny na stres. Niezwykle przywiązany do opiekuna.
Zdrobniale
Bosmanek, Bosmuś
Imieniny
1 grudnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Bosman – pies z Południowej Afryki, który towarzyszył Kapitanowi Jerzemu Radomskiemu w najdłuższym rejsie w historii polskiego żeglarstwa w latach 1078 – 2010. Bohater książki Jerzego Radomskiego: Burgas i Bosman. Psy z Czarnego Diamentu.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145604/burgas-i-bosman

żródło zdjecia: http://www.paluch.org.pl/index.php?do=animals&what=4&selected=1&kacik=1&adop=1&page=28

elektra wikp

ELEKTRA

Cechy
inteligentna, mądra, ciekawa, spokojna
Pochodzenie
Elektra – imię pochodzi od żeńskiego imienia Elektra. Jest to imię greckie i oznacza świecąca, płonąca. Elektra to tragiczna postać z greckiej mitologii, córka Agememnona i Klitajmestry. Pomściła śmierć ojca, pomagając w zgładzeniu matki i jej przyjaciela.
Znaczenie
Elektra to sunia oddana, budząca zaufanie, ciekawa świata. Jest mądra, inteligentna i przenikliwa. Posiada dużo charyzmy i siły wewnętrznej. Nie kieruje się emocjami. Dąży do sprawiedliwości. Stoi zawsze po stronie pokrzywdzonych. Ma spokojne usposobienie, woli samotność. Znakomita obserwatorka życia rodzinnego.
Zdrobniale
Elektrusia, Elektri
Imieniny
1 grudnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://www.gumtree.pl/cp-psy-i-szczenieta/bialogard/elektra-swietna-owczarkowata-suczka-do-adopcji-606386368

źródło zdjecia głównego : www.krainapsa.pl

 

 

Jedne komenatrz do “Amy, Bosman, Elektra, Samanta

Dodaj komentarz