amor jezyk

Wielka Księga Imion dla Psa.

14 lutego. Imieniny obchodzą:  Amor, Amorek, Gibson, Gobson, Walen. Radości pieski

Znaczenie imion:

amor wikp

AMOR

Cechy
wrażliwy, łasy na pochwały, uczuciowy, wygodny
Pochodzenie
Amor – imię męskie. W mitologii rzymskiej to bóg miłości, odpowiednik greckiego Erosa. Przenośnie Amor oznacza: miłość, namiętność, uczucie.
Znaczenie
Amor to niezwykle uczuciowy i wrażliwy pies. Nie lubi krzyków, hałasów. Jest miły, empatyczny i bardzo towarzyski. Pociąga go wszystko, co owiane jest tajemnicą. Ma romantyczna naturę. Kocha pieszczoty, wygodne życie i dobrobyt. Lubi zwracać na siebie uwagę wszystkich domowników. Uwielbia pochwały i słowa uznania. Kocha i pragnie być kochany.
Zdrobniale
Amorek, Amoruś, Amo
Imieniny
14 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

amorek wikp

AMOREK

Cechy
wrażliwy, łasy na pochwały, uczuciowy, wygodny, przyjacielski
Pochodzenie
Amorek – imię męskie, zdrobnienie od imienia Amor. Rzymski bóg miłości, odpowiednik greckiego Erosa. Przenośnie Amor oznacza: miłość, namiętność, uczucie.
Znaczenie
Amorek to niezwykle uczuciowy i wrażliwy pies. Nie lubi krzyków, hałasów. Jest miły, empatyczny i bardzo towarzyski. Pociąga go wszystko, co owiane jest tajemnicą. Ma romantyczna naturę. Kocha pieszczoty, wygodne życie i dobrobyt. Lubi zwracać na siebie uwagę wszystkich domowników. Uwielbia pochwały i słowa uznania. Kocha i pragnie być kochany.
Zdrobniale
Amoreczek, Amoruś, Amo
Imieniny
14 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://www.chorzow.schronisko.com/adopcja/adopcja_psy_z_opisami.php

gibson wikp
GIBSON

Cechy
przyjacielski, wesoły, opiekuńczy, wrażliwy, grzeczny, mądry
Pochodzenie
Gibson – imię pochodzi od nazwiska Gibson, nazwiska noszonego przez wiele znanych amerykańskich osobistości, m.in. Mel Gibson – aktor, reżyser, Althea Gibson – tenisistka, Edward Gibson – astronauta. Gibson to także nazwa wielu miast, gmin i hrabstw w USA.
Znaczenie
Gibson to wszechstronnie utalentowany pies. Mądry, inteligentny i dobrze wychowany. Niezwykle wrażliwy i grzeczny. Bije od niego radość i dużo pozytywnych emocji. Prawdziwy przyjaciel, zawsze pomocny i oddany. Doskonale radzi sobie z przeciwnościami losu. Potrafi rozbawić i rozweselić. Ceni przyjaźń i życie rodzinne.
Zdrobniale
Gibsonik, Gibsuś
Imieniny
14 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Gibson – dog niemiecki – mieszkał w Kalifornii. Największy pies na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2004 r. W kłębie mierzył 108 cm, a stojąc na tylnych łapach miał 220 cm. Przeżył 7 lat (2002-2009). Chorował na nowotwór kości. Stracił nawet jedną nogę. Wspaniały pies. Pracował, jako terapeuta i regularnie odwiedzał dziecięce szpitale. Zagrał nawet w kilku serialach telewizji amerykańskiej.

http://deser.pl/deser/1,97052,6924608,Najwyzszy_pies_swiata___mamy_smutna_wiadomosc.html

źródło zdjęcia: http://deser.pl/deser/1,97052,6924608,Najwyzszy_pies_swiata___mamy_smutna_wiadomosc.html

walen wikp

WALEN

Cechy
wrażliwy, opiekuńczy, wierny, odważny, dobrze wychowany
Pochodzenie
Walen – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Walenty. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od przydomka Valentinus. Wywodzi się od słów łac. valens – i oznacza mocny, silny, zdrowy.
Znaczenie
Walen to pies ambitny, twórczy i przyjacielski. Uwielbia swojego opiekuna i najchętniej nie opuszczałby go na krok. Wszędzie go pełno, wszystko musi wiedzieć. Jest znakomitym organizatorem pracy. Dobrze ocenia to co ma wykonać. Podejmuje tylko takie kroki, które prowadza go do wyznaczonego celu. Jest honorowy, kreatywny, ale z poczuciem humoru. Ceni rodzinę, kocha dzieci.
Zdrobniale
Walek, Waluś, Walenty
Imieniny
14 lutego
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Walen – pies policyjny, pracujący w Policji w Kietrzu. Bohater, który odnalazł starszą panią i uratował jej tym samym życie. „76-letnia kobieta, nie mówiąc nic nikomu, opuściła Dom Pomocy Społecznej. Szukano jej ponad dwa dni. Zaangażowano w to sporo ludzi oraz ekipę helikoptera z Wrocławia. Kobietę odnalazł… pies. Poprowadził funkcjonariuszy przez pole rzepaku do pobliskiego lasu. Tam w głębokim jarze leżała 76-latka. Była skrajnie wyczerpana. Gdyby znaleziono ją nieco później, mogłaby już nie żyć”.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12121841.html

źródło zdjęcia: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12121841.html

Jedne komenatrz do “Amor, Amorek, Gibson, Gobson, Walen

Dodaj komentarz