wang

Wielka Księga Imion dla Psa

19 września. Imieniny obchodzą: Amba, Ambak, Goofy, Wang. Miłości  pieski.

Znaczenie imion:

amba wikp

AMBA

Cechy
otwarta, wesoła, ciekawa, energiczna
Pochodzenie
Amba – imię pochodzi od słowa amba i oznacza stan wskazujący na spożycie alkoholu, szaleństwo, wariactwo, niezrównoważenie psychiczne. Słowo amba oznacza także trudną sytuację. Amba to imię kobiece pochodzenia hiszpańskiego i oznacza sympatyczny. Amba to synonim słowa „zniknęło” używany w wojsku. Wierszyk wojskowy brzmi:, Kiedy światło w nocy gaśnie, wtedy amba wstaje właśnie, amba nie śpi, amba czuwa, amba wszystko ci przesuwa.
Znaczenie
Amba to obowiązkowa, skrupulatna i otwarta na wszystkich sunia. Zawsze postępuje według swoich zasad. Uważa, że jej racja zawsze jest ważniejsza. Pragnie mieć swojego człowieka tylko dla siebie. Działa poprzez podświadomość, jest przy tym wesoła, energiczna, śmiała i ciekawa świata. Ma trudny charakter.
Zdrobniale
Ambunia, Ambusia
Imieniny
19 września
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjecia: http://www.schroniskoorzechowce.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=10&sobi2Id=1038&Itemid=21

pies awatar

AMBAK

Cechy
otwarty, wesoły, ciekawy, energiczny
Pochodzenie
Ambak – imię pochodzi od słowa amba, co oznacza stan wskazujący na spożycie alkoholu, szaleństwo, wariactwo, niezrównoważenie psychiczne. Słowo amba oznacza także trudną sytuację.
Znaczenie
Ambak to pies obowiązkowy, skrupulatny i otwarty na wszystkich. Zawsze postępuje według swoich zasad. Uważa, że jego racja zawsze jest ważniejsza. Pragnie mieć swojego człowieka tylko dla siebie. Działa poprzez podświadomość, jest przy tym wesoły, energiczny, śmiały i ciekawy świata. Ma trudny charakter.
Zdrobniale
Ambuś, Ambaczek
Imieniny
19 września
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

pies awatar

GOOFY

Cechy
wrażliwy, mało aktywny, rodzinny
Pochodzenie
Goofy – imię pochodzi od imienia postaci animowanej z filmu Disneya. Gooffy to postać psa, chodząca jak człowiek. Super bohater.
Znaczenie
Piesek o tym imieniu jest nieco naiwny i fajtłapowaty. Cechy te odziedziczył po swoim imienniku. Pomimo swojego powolnego charakteru Goofy zawsze jest chętny do pomocy. Może nie zawsze ta pomoc mu wychodzi, ale pomaga z całego serca. Kocha i chce być kochany. To bardzo wrażliwy piesek. Potrzebuje dużo uczuć i troski. Źle znosi porażki. Pragnie uwagi, uznania i miłości.
Zdrobniale
Goofuś, Goofik
Imieniny
19 września
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Goofy – pies z kreskówek Walta Disneya, przyjaciel Myszki Miki i Kaczora Donalda.
https://www.google.pl/search?q=goofy+pies&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=xXogUqu4NIXNswbWzYHh

wang wikp
WANG

Cechy
przyjacielski, uczuciowy, wrażliwy, rodzinny
Pochodzenie
Wang – imię pochodzi od słowa wang i oznacza w jęz. ang szczęka, policzek, uderzenie. Imię dla suni i pieska.
Znaczenie
Wang to sunia spokojna, grzeczna, kochająca ciepło rodzinne. Emanuje od niej spokój i opanowanie. Typowa domatorka. Jest ostoją bezpieczeństwa. Cechuja ja takie cechy charakteru jak przyjaźń, wierność, czułość i oddanie. Posiada niezwykłą wrażliwość na krzywdy innych. Jest wspaniałą przyjaciółką. Kocha na zawsze.
Zdrobniale
Wangunia, Wangusia, Wanguś
Imieniny
19 września
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Wang – psia mama karmi tygryski własnym mlekiem. „Suczka Wang, która właśnie urodziła szczeniaki, została przybraną mamą również dla dwóch tygrysków syberyjskich. Urodzone w chińskim zoo i odrzucone przez matkę siostrzyczki zginęłyby bez tej pomocy. Dzicy podopieczni Hangzhou wraz ze szczeniętami piją teraz zgodnie mleczko swojej psiej mamy. A ona kocha swoje dzieci po równo – i te w łaty, i te w paski”.
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/psia-mama-karmi-tygryski-wlasnym-mlekiem_373065.html
źródło zdjecia: http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/psia-mama-karmi-tygryski-wlasnym-mlekiem_373065.html

Jedne komenatrz do “Amba, Ambak, Goofy, Wang

Dodaj komentarz