damazy gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa

20 września. Imieniny obchodzą: Amazy, Damazy, Faith, Wiara. Dużo radości  pieski.

Znaczenie imion:

pies awatar

AMAZY

Cechy
mądry, wrażliwy, spokojny, rodzinny
Pochodzenie
Amazy – imię pochodzi od greckiego imienia Damazy. Wywodzi się od słowa damadzu – zdobywać. Imię oznacza „łagodny, oswojony, ujarzmiony” lub „ten, który zdobywa”.
Znaczenie
Pies noszący to imię jest zaradny, mądry i bardzo wrażliwy. To piesek o gołębim sercu. Czasami bywa władczy i stanowczy, ale w głębi duszy jest niepewny siebie, niekonsekwentny w działaniu i chwiejny w podejmowaniu decyzji. Nie przejmuje się trudnościami, wszelkie porażki znosi dzielnie. Amazy to pies łagodny, spokojny, serdeczny. Jest bardzo przywiązany do rodziny. Kocha swojego opiekuna. Jest wierny i posłuszny.
Zdrobniale
Amazek, Amazo, Amazuś
Imieniny
20 września
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

damazy wikp
DAMAZY

Cechy
mądry, wrażliwy, spokojny, wierny, rodzinny
Pochodzenie
Damazy – imię pochodzi od męskiego, greckiego imienia Damazy. Wywodzi się od słowa damadzu – zdobywać. Imię oznacza „łagodny, oswojony, ujarzmiony” lub „ten, który zdobywa”.
Znaczenie
Piesek noszący to imię jest zaradny, mądry i bardzo wrażliwy. To piesek o gołębim sercu. Czasami bywa władczy i stanowczy, ale w głębi duszy jest niepewny siebie, niekonsekwentny w działaniu i chwiejny w podejmowaniu decyzji. Nie przejmuje się trudnościami, wszelkie porażki znosi dzielnie. Przez całe życie zdobywa względy swoich opiekunów. Damazy to pies łagodny, spokojny, serdeczny. Jest bardzo przywiązany do rodziny. Kocha swojego opiekuna. Jest wierny i posłuszny.
Zdrobniale
Damazek, Damazo, Damazuś
Imieniny
20 września
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://www.schronisko.bialystok.pl/galeria/dzi-trafiem/damazy/dzis-trafilem-3-2595

faith wikp

FAITH

Cechy
inteligentny, mądry, energiczny, przyjacielski
Pochodzenie
Faith – imię pochodzi od angielskiego słowa faith, co oznacza wierę. Wiara to określona religia lub wyznanie. Wiara to także przekonanie do czegoś co jest słuszne, albo wierność czemuś lub komuś.
Znaczenie
Faith to bardzo inteligentny i mądry pies. Szybko się uczy i jest otwarty na potrzeby innych. Nie lubi bezczynności i nudy. Prowadzi aktywny tryb życia. Trwa w przekonaniu, że można żyć i cieszyć się życiem, pomimo złego losu. Zawsze potrafi znaleźć szczęśliwe rozwiązanie. Zawsze ma nadzieje na lepsze jutro. Jest bardzo przywiązany do swojego opiekuna. Niesamowicie przyjacielski, wierny i kochany.
Zdrobniale
Faithuś
Imieniny
20 września
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Faith – mieszaniec labradora i chow chow – piesek, który jako szczenię stracił obie przednie łapki. Urodził się z genetyczną wadą przednich łap. Pierwszy właściciel chciał go uśpić, ale znalazł się człowiek, który pokochał małego pieska. Postanowił nauczyć go chodzić i całe przedsięwzięcie udało się. Piesek ma długi ogon i dzięki niemu utrzymuje równowagę. Wiara przenosi góry, stąd też jego imię.
http://www.fakt.pl/Ten-pies-chodzi-na-dwoch-lapach-ZDJeCIA-I-FILM,artykuly,84066,1.html
źródło zdjęcia:

 

2 komentarze do “Amazy, Damazy, Faith, Wiara

Dodaj komentarz