amaro gł wikp

 Wielka Księga Imion dla Psa.

21 października świeto obchodzą: Amar, Amaro, Amaru, Lulu, Maras, Nikita. Łapa pieski.

Znaczenie imion:

amar wikp

AMAR

Cechy
odważny, inteligentny, dobrze wychowany, pewny siebie
Pochodzenie
Amar – imię pochodzi od hinduskiego imienia męskiego Amar. W innych językach brzmi Amaro, Amara. Słowo amaro w językach włoskim i hiszpańskim oznacza gorzki. Imię Amaru nosili władcy Inków. Według nich Amaru to święty wąż, bóstwo ziemi, płodności, wody i życia.
Znaczenie
Amar to pies, który łatwo wzbudza zaufanie. Doskonale dogaduje się z człowiekiem. Potrafi skupić uwagę na sobie. Posiada dużo charyzmy i siły wewnętrznej. Jest pewny siebie, dumny i poważny. Niezwykle obowiązkowy i pracowity. Ma swoje zasady, których się trzyma. Nie poddaje się, walczy do końca. Jest grzeczny i dobrze ułożony. Ma nieco twardy charakter. Lepiej z nim nie zadzierać. Wierny, odpowiedzialny, kochany i niezwykle inteligentny.
Zdrobniale
Amarek, Amaruś, Amuś
Imieniny
21 października
Imię dla
pieska
Znane pieski

1. Amar – piesek, zdobywca tytułów: Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Chmapion Danii.

http://chlubaoli.szczecin.pl/nasze_psy/psy/amar/

amaro wikp

AMARO

Cechy
odważny, inteligentny, dobrze wychowany, pewny siebie
Pochodzenie
Amaro – imię pochodzi od hinduskiego imienia męskiego Amar. W innych językach brzmi Amaro, Amara. Słowo amaro w językach włoskim i hiszpańskim oznacza gorzki. Imię Amaru nosili władcy Inków. Według nich Amaru to święty wąż, bóstwo ziemi, płodności, wody i życia.
Znaczenie
Amaro to pies, który łatwo wzbudza zaufanie. Doskonale dogaduje się z człowiekiem. Potrafi skupić uwagę na sobie. Posiada dużo charyzmy i siły wewnętrznej. Jest pewny siebie, dumny i poważny. Niezwykle obowiązkowy i pracowity. Ma swoje zasady, których się trzyma. Nie poddaje się, walczy do końca. Jest grzeczny i dobrze ułożony. Ma nieco twardy charakter. Lepiej z nim nie zadzierać. Wierny, odpowiedzialny, kochany i niezwykle inteligentny.
Zdrobniale
Amarek, Amaruś, Amuś
Imieniny
21 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Amaro – labrador retrevier – certyfikowany pies terapeuta, dogoterapeuta z Poznania. Bierze udział w spotkaniach z dziećmi. 12 stycznia razem z innymi pieskami kwestował podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

http://www.labrador-amaro.pl/aktualnosci

amaru wikp

AMARU

Cechy
odważny, inteligentny, dobrze wychowany, pewny siebie
Pochodzenie
Amaru – imię pochodzi od hinduskiego imienia męskiego Amar. W innych językach brzmi Amaro, Amara. Słowo amaro w językach włoskim i hiszpańskim oznacza gorzki. Imię Amaru nosili władcy Inków. Według nich Amaru to święty wąż, bóstwo ziemi, płodności, wody i życia. To imię dla pieska i dla suni.
Znaczenie
Amaru to pies, który łatwo wzbudza zaufanie. Doskonale dogaduje się z człowiekiem. Potrafi skupić uwagę na sobie. Posiada dużo charyzmy i siły wewnętrznej. Jest pewny siebie, dumny i poważny. Niezwykle obowiązkowy i pracowity. Ma swoje zasady, których się trzyma. Nie poddaje się, walczy do końca. Jest grzeczny i dobrze ułożony. Ma nieco twardy charakter. Lepiej z nim nie zadzierać. Wierny, odpowiedzialny, kochany i niezwykle inteligentny.
Zdrobniale
Amarek, Amaruś, Amuś, Amusia, Amunia, Amaro, Amara
Imieniny
21 października
Imię dla
suni i pieska
Znane pieski
– brak informacji

żródło zdjęcia: https://www.google.pl/search?q=amaru+pies

lulu wikp

LULU

Cechy
wesoły, odważny, pewny siebie
Pochodzenie
Lulu – imię wywodzi się od postaci – bohatera gry komputerowej „Lulu i nadchodzący Patch”. Lulu to potężny Mag, mocny punkt drużyny. Imię dla pieska i dla suni.
Znaczenie
Imię Lulu dla psa oznacza odważny, potężny, wielki. To pies pewny siebie. Urodzony dyplomata. Mocno stąpa po ziemi. Zdolny do poświęceń. Ma wielkie serce. Potrzebuje jednak sporej dawki miłości i czułości od innych. Czasami jego przewrotne sztuczki mogą wprowadzić opiekuna w osłupienie. Śmieszny, wesoły i radosny komik.
Zdrobniale
Luluś
Imieniny
21 października
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Lulu – sunia, – która zagrała w teatrze w sztuce „Zaświaty, czyli czy pies ma duszę” z aktorką Pauliną Holtz. Lulu to sunia reżyserki Marii Seweryn.
http://www.gala.pl/wywiady-i-sylwetki/maria-seweryn-i-krystyna-janda-nie-trzymamy-sie-za-rece-8750
2. Lulu – sunia, bohaterka powieści Zofii Nałkowskiej pt. „Granica”. Lulu – sunia domowa, bez ograniczeń, kapryśna, rozpieszczona. Podwórkowego Fitka traktowała, jako pieska z nizin.

źródło zdjęcia: http://www.gala.pl/wywiady-i-sylwetki/maria-seweryn-i-krystyna-janda-nie-trzymamy-sie-za-rece-8750

pies awatar

MARAS

Cechy
pewny siebie, odpowiedzialny, inteligentny, mądry
Pochodzenie
Maras – imię pochodzi od zdrobnienia imienia męskiego Marek. Jest to imie pochodzenia łacińskiego. Maras to także brud, błoto, zaprawa murarska.
Znaczenie
Maras to pewny siebie, odpowiedzialny i nie ulegający wpływom pies. Czasami krnąbrny i nieznośny, ma jednak silną wolę i chęć dominacji. Nie cierpi samotności, pozostawiony sam w domu potrafi zrobić niezły rozgardiasz. Wymaga właściwej socjalizacji. Piesek Maras ma dobrą pamięć, jest inteligentny i mądry. Lubi towarzystwo, zabawy i spacery. Jest wiernym i niezawodnym przyjacielem.
Zdrobniale
Marko, Markus, Mareczek
Imieniny
21 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

nikita wikp

NIKITA

Cechy
odważny, energiczny, inteligentny, mądry, pewny siebie
Pochodzenie
Nikita – imię pochodzenia greckiego. Oznacza zwycięzca, niezwyciężony. Imię popularne w krajach wschodniosłowiańskich. Występuje tam, jako imię męskie. W krajach zachodnich jest to imię żeńskie. Dlatego też imię Nikita może nosić piesek i sunia.
Znaczenie
Nikita to pies, który skupia uwagę na sobie. Typowy indywidualista. Odważny i sprytny. Nie wie co to strach. Jest pewny siebie, dumny i poważny. Ma twardy charakter. Lepiej z nim nie zadzierać. Ma duży wpływ na rodzinę. Podejmuje inicjatywę w działaniu. Idzie własną drogą. Nie boi się przeciwności i nowych wyzwań. Pracowity.
Zdrobniale
Nikituś
Imieniny
21 października
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
1. Nikita – pies pracujący w Straży Miejskiej we Wrocławiu. Pomaga Policji i Straży w wykrywaniu narkotyków. Ostatnio podczas kontroli w szkole wykrył narkotyki w plecaku ucznia.
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/655849,pies-strazy-miejskiej-znalazl-narkotyki-w-szkole,id,t.html

Zdjęcie główne: http://www.labrador-amaro.pl/aktualnosci

8 komentarzy do “Amar, Amaro, Amaru, Lulu, Maras, Nikita

Dodaj komentarz