punia pies

Wielka Księga Imion dla Psa.

7 czerwca. Imieniny obchodzą: Alvin, Fuka, Joker, Punia. Radości pieski.

Znaczenie imion:

alvin wikp

ALVIN

Cechy
przywódca, rozrabiaka, nie uzewnętrznia uczuć, energiczny, wesoły
Pochodzenie
Imię Alvin pochodzi od imienia fikcyjnej postaci amerykańskiego filmu fabularno – animowanego „Alvin i wiewiórki”. Alwin to jedna z trzech wiewiórek mówiąca ludzkim głosem. To lider paczki. Nosi na sobie sweter w czerwonym kolorze i z żółtą literą A. Dzięki fryzjerowi Dave staje się gwiazdą muzyki pop.
Znaczenie
Imię Alvin zarezerwowane jest dla pieska aktywnego, mocno stąpającego po ziemi. Alvin posiada cechy przywódcze. To tzw. macho wśród rodziny i przyjaciół. Kocha rozrabiać i robić psikusy, ale jest przy tym wesoły i śmieszny, że nie sposób się na niego gniewać. Kryje swoje uczucia, nigdy ich nie uzewnętrznia, potrzebuje jednak wsparcia i uznania. Jest bardzo łasy na pochwały, chodź udaje, że mu na nich nie zależy. Znakomity aktor.
Zdrobniale
Alvinek, Alviś, Alvinio, Al.
Imieniny
7 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://www.schroniskowroclaw.pl/adoptowane_20131222_20140205.html

fuka wikp

FUKA

Cechy
wrażliwy, spokojny, przyjacielski
Pochodzenie
Fuka – imię pochodzi od słowa fukać, które oznacza prychać, parskać będąc złym i zaniepokojonym. W mowie potocznej oznacza mówić coś opryskliwie, ze złością, wyrzucać z siebie parę, dym, ogień. Imię dla pieska i dla suni.
Znaczenie
Fuka jest psem pełnym kontrowersji. Energiczny, aktywny, wesoły, ale i złośliwy, casami agresywny. Nie potrafi sobie radzić z emocjami. W trudnych sytuacjach nie panuje nad sobą. Lepiej wtedy zejść mu z drogi i pozostawić go samego aż do całkowitego uspokojenia. Potrzebuje konsekwentnego i serdecznego opiekuna. Powinien być otoczony miłością i serdecznością.
Zdrobniale
Fukuś, Fukunia
Imieniny
7 czerwca
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://btmz-brzeg.eadopcje.org/psiak/264

joker wikp

JOKER

Cechy
pewny siebie, odważny, tajemniczy,uparty
Pochodzenie
Joker – imię pochodzi od imienia postaci fikcyjnej Jokera, złoczyńcy z komiksów oraz filmów związanych z postacią Batmana. Joker (Dżoker) z jęz. ang. oznacza żartowniś, dowcipniś, wesołek. Joker to także dodatkowa karta w talii, najczęściej z wizerunkiem błazna. W niektórych grach karta pełni rolę najsilniejszej, w innych zastępuje inną kartę.
Znaczenie
Joker na pozór waleczny, zły, niecierpliwy i odważny. Jest niesłychanie silny. W rzeczywistości to wesoły, dowcipny pies. Niezwykle tajemniczy, uparty. Ma trudny charakter. Raz jest pewny siebie, innym razem woli stać z boku. Nie boi się nowych wyzwań. Zna swoje miejsce w rodzinie. Ceni swojego opiekuna, słucha jego poleceń, jest mu wierny i oddany.
Zdrobniale
Jokerek, Jokeruś
Imieniny
7 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://przystanekschronisko.org/joker

punia wikp
PUNIA

Cechy
wesoły, uparty, uczuciowy, wrażliwy
Pochodzenie
Punia – imię pochodzi od słowa punia, co w języku slangu miejskiego oznacza piękna, apetyczna dziewczyna.
Znaczenie
Punia to sunia dostojna, poruszająca się z gracją. Czasami dumna i niedostępna. Zawsze jednak z poczuciem humoru i optymistycznie nastawiona do życia. Wesoła, radosna i szczęśliwa, a przy tym dobrze ułożona. Ma jednak w sobie wiele uporu, nie pozwala sobą manipulować. Jest uczuciowa i wrażliwa na krzywdy.
Zdrobniale
Puńka, Punieczka
Imieniny
7 czerwca
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Punia- bezdomna sunia jeżdżąca na wózku inwalidzkim.
źródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/punia-pies-na-wozku-inwalidzkim-szuka-domu-CID103-ID5sbJl.html

Jedne komenatrz do “Alvin, Fuka, Joker, Punia

Dodaj komentarz