lea gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

22 marca. Imieniny obchodzą:  Alpik, Astor, Lea, Yucca, Yuka. Radości pieski.

Znaczenie imion:

alpik wikp

ALPIK

Cechy
mądry, energiczny, przyjacielski, wierny
Pochodzenie
Alpik – imię pochodzi od słów alpinizm, alpinista. Alpinizm to wspinaczka górska uprawiana w Alpach, ale także każdy inny rodzaj wspinaczki, wymagający przygotowania specjalistycznego (np. alpinistyka sportowa, wysokogórska, jaskiniowa). Alpinista to człowiek uprawiający alpinizm.
Znaczenie
Alpik to pies optymista. Wierzy, że wszystko się uda. Ufa ludziom. Potrafi z nimi współpracować. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Zaraża otoczenie swoją energią i chęcią do działania. To przyjacielski, kochany, oddany i wierny piesek. Zawsze dąży do harmonii, spokoju i pojednania.
Zdrobniale
Alpiś
Imieniny
22 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Alpik – mały kundelek, który w Romanówce (woj. Lubelskie) wpadł do wyschniętej, 11 metrowej studni i przeżył tam cały tydzień.
„Rozpaczliwe wycie rozchodziło się po całej okolicy. Serca pękały mieszkańcom wsi, ale nie mieli pojęcia, jak mu pomóc. Przez tydzień wrzucali mu do środka jedzenie i szukali kogoś, kto zdoła go wyciągnąć. I śmiałek się znalazł – zapalony alpinista Michał Nadulski (31 l.). Powoli opuszczał się do studni zastanawiając, jak przyjmie go psiak. Bał się, że rozszalałe zwierzę go zaatakuje. Jednak zamiast kłów, poczuł… ciepły jęzor szczęśliwego psa.- Wskoczył mi na klatkę piersiową i za wszelką cenę próbował polizać po twarzy. Czuł, że chcę mu pomóc – opowiada alpinista”
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/lubelskie-piesek-przezy-tydzien-w-studni_130617.html?photo=70806
żródło zdjęcia:http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/lubelskie-piesek-przezy-tydzien-w-studni_130617.html?photo=70806

astor wikp

ASTOR

Cechy
odważny, rodzinny, uparty, pewny siebie
Pochodzenie
Astor – imię pochodzi od słowa astor, co według języka katalońskiego oznacza jastrząb, jastrząb gołębiarz.
Znaczenie
Astor pies, ma niezwykle bogate wnętrze. Posiada dużą pewność siebie, odwagę. Buduje autorytet w otoczeniu. Posiada trudny charakter. Jest uparty i nie ulega wpływom. Potrzebuje kontaktu z ludźmi. Jest inteligentny, pomysłowy, przebiegły. Wszystko, co znajdzie jest jego. Miewa humory. Rodzinę ceni ponad wszystko. Jest do niej przywiązany. Kocha dzieci.
Zdrobniale
Astorek, Asti, Astuś
Imieniny
22 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
żródło zdjęcia:http://krotoszyn.eadopcje.org/psiak/231

lea wikp

LEA

Cechy
rodzinna, uczuciowa, spokojna, domatorka
Pochodzenie
Lea – imię pochodzi od żeńskiego imienia Lea, postaci biblijnej, pierwszej żony Jakuba. Lea w jęz. ang. oznacza łąka, polana, pasemko.
Znaczenie
Lea to sunia niezwykle rodzinna i opiekuńcza. Prawdziwa domatorka. Uwielbia spokój. Jest szczęśliwa, gdy cała rodzina jest w domu. Kocha się przytulać. Pragnie brać aktywny udział w życiu rodziny. Na pierwszym miejscu są uczucia. Kocha wszystkich jednakowo. Bardzo źle znosi samotność. Znakomita towarzyszka zabaw i podróży. Ma dobre relacje z otoczeniem.
Zdrobniale
Leonia, Leosia
Imieniny
22 marca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
żródło zdjęcia:http://olx.pl/oferta/lea-szuka-domku-CID103-IDUyFT.html#fd5252764a

pies awatar
YUCCA

Cechy
wrażliwa, wesoła, pewna siebie, rodzinna
Pochodzenie
Yucca – imię pochodzi od nazwy łacińskiej, oznaczającej bylinę z rodziny liliowatych, jukka, juka, inaczej drzewko. Yucca to rozpowszechniona roślina ozdobna w uprawach domowych i parkach. Ma okazałe kwiaty na szczycie.
Znaczenie
Sunia Yucca jest niezależna. Ceni sobie swobodę i wolność. Jest ambitna, chodzi własnymi drogami. Pragnie imponować i zbierać pochwały. Nie znosi krytyki. Posiada zdolność przystosowania się do nowych warunków i radość życia. Jest delikatna i wrażliwa, ale także zdecydowana i pewna swojej wartości. To urocza i czarująca sunia.
Zdrobniale
Yuccusia
Imieniny
22 marca
Imię dla
sunia
Znane pieski
– brak informacji

yuka wikp

YUKA

Cechy
wrażliwa, wesoła, pewna siebie, rodzinna
Pochodzenie
Yuka – imię pochodzi od nazwy łacińskiej, oznaczającej bylinę z rodziny liliowatych, jukka, juka, inaczej drzewko. Yuka to rozpowszechniona roślina ozdobna w uprawach domowych i parkach. Ma okazałe kwiaty na szczycie.
Znaczenie
Sunia Yuka jest niezależna. Ceni sobie swobodę i wolność. Jest ambitna, chodzi własnymi drogami. Pragnie imponować i zbierać pochwały. Nie znosi krytyki. Posiada zdolność przystosowania się do nowych warunków i radość życia. Jest delikatna i wrażliwa, ale także zdecydowana i pewna swojej wartości. To urocza i czarująca sunia.
Zdrobniale
Yukusia
Imieniny
22 marca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
żródło zdjęcia:http://olx.pl/oferta/yuka-kochana-delikatna-sunia-kocha-dzieci-i-swiat-CID103-ID713df.html

2 komentarze do “Alpik, Astor, Lea, Yucca, Yuka

Dodaj komentarz