PRADA

Wielka Księga Imion dla Psa.

16 stycznia. Imieniny obchodzą: Alidor, Alidoro, Gormit, Grand, Gromit, Prada. Zdrówka  pieski 🙂

Znaczenie imion:

pies awatar

ALIDOR

Cechy
mądry, wrażliwy, spokojny, pewny siebie
Pochodzenie
Alidor – imię pochodzi od imienia psa z książki C. Collodi „Pinokio”. Pies zwany Alidor, Alidoro.
Znaczenie
Alidor to zaradny, ostry i pewny siebie pies. Czasami bywa władczy i stanowczy, ale czasami niekonsekwentny w działaniu i chwiejny w podejmowaniu decyzji. Kocha aktywny tryb życia. Uwielbia biegi. Alidor to pies potrzebujący konsekwentnego opiekuna. Potrzebuje wsparcia i miłości. Potrafi być wrażliwy na cudzą krzywdę. Umie się odwdzięczyć. Potrafi kochać i być wiernym i oddanym psem.
Zdrobniale
Alidorek, Ali, Alido
Imieniny
16 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Alidor – buldog, ogromny pies należący do żandarmów, postać fikcyjna z książki C. Collodi pt. „Pinokio”. Alidor to laureat nagród we wszystkich wyścigach psów. Na polecenie żandarmów goni Pinokia i wpada za nim do morza. Nie umie niestety pływać. Z opresji ratuje go Pinokio. Alidor odwzajemnia się i ratuje Pinokia przed rybakiem.

http://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%82ownik_bohater%C3%B3w_literackich_gimnazjum/82987-alidor.html

alidoro wikp

ALIDORO

Cechy
mądry, wrażliwy, spokojny, pewny siebie
Pochodzenie
Alidoro – imię pochodzi od imienia psa z książki C. Collodi „Pinokio”. Pies zwany Alidor, Alidoro.
Znaczenie
Alidoro to zaradny, ostry i pewny siebie pies. Czasami bywa władczy i stanowczy, ale czasami niekonsekwentny w działaniu i chwiejny w podejmowaniu decyzji. Kocha aktywny tryb życia. Uwielbia biegi. Alidor to pies potrzebujący konsekwentnego opiekuna. Potrzebuje wsparcia i miłości. Potrafi być wrażliwy na cudzą krzywdę. Umie się odwdzięczyć. Potrafi kochać i być wiernym i oddanym psem.
Zdrobniale
Alidorek, Ali, Alido, Alidor
Imieniny
16 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://www.uniteddogs.com/pl/pat/67805

pies awatar

GRAND

Cechy
przyjacielski, wrażliwy, uczuciowy
Pochodzenie
Grand – imię pochodzi od imienia angielskiego. Oznacza wielki, ogromny, wspaniały.
Znaczenie
Piesek Grand jest szlachetny, dostojny, miły i okazały. Ze względu na znaczenie imienia powinien to być pies dużych rozmiarów, nawet ogromny i okazały. Wyróżnia się bogactwem cech szlacheckich jak dobro, wspaniałomyślność, wyrozumiałość i szczerość. Grand to wspaniały towarzysz i przyjaciel. Pomimo swej ważności jest niezmiernie wrażliwy i uczuciowy.
Zdrobniale
Grandzik, Granduś
Imieniny
16 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

 

gromit wikp

GROMIT

Cechy
mądry, wrażliwy, inteligentny, spokojny
Pochodzenie
Gromit – imię pochodzi od plastikowego bohatera angielskich filmów animowanych Nicka Parka pt. „Wallace i Gromit”. Imię Gromit pochodzi od słowa grommet i oznacza elektryczną złączkę, która montowana jest na samym końcu, jest jednak niezbędna dla przepływu prądu.
Znaczenie
Gromit to pies pomysłowy, przewidujący, wrażliwy i mądry. Jest oddany całym sercem swojemu opiekunowi. Kocha ludzi, lojalny wobec rodziny i przyjaciół. Spokojny i opanowany, ale jeżeli się uprze potrafi być nieposłuszny. Pies Gromit jest dobrze wychowany, to typowa psia elita, inteligentny i wszechstronnie uzdolniony.
Zdrobniale
Gromitek, Gromi,
Imieniny
16 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
2. Gromit – owczarek – pies z plasteliny, bohater filmów animowanych Nicka Parka pt. „Wallace i Gromit”, porozumiewa się za pomocą mimiki.
https://www.google.pl/search?q=GROMIT+bajka+Wallace+i+Gromit&client=firefox-a&hs=lJ3&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&

źródło zdjęcia: http://salonpsiczar.pl/img/galerie/1/41.jpg

prada wikp

PRADA

Cechy
dumny, łasy na pochwały, dobrze wychowana, towarzyska
Pochodzenie
Prada – imię pochodzi od nazwy włoskiego domu mody w Mediolanie Marii Prada. Prada to marka luksusowych skórzanych toreb i linii ubrań. Posiada sklepy w 65 krajach świata.
Znaczenie
Prada to sunia dostojna, dobrze ułożona, piękna i dumna. Porusza się z wielką gracją. Jest niedostępna, niezalezna i samodzielna. Nie znosi hałasów, krzyków, nie biega bez celu. Jest optymistycznie nastawiona do życia, wesoła, radosna i szczęśliwa. Kocha towarzystwo, uwielbia gości. Jest łasa na pochwały. Inteligentna, nie pcha się tam gdzie jej nie chcę. Kochana przez wszystkich.
Zdrobniale
Pradka, Pradunia
Imieniny
16 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

 

3 komentarze do “Alidor, Alidoro, Gormit, Grand, Gromit, Prada

Dodaj komentarz