rita1

Wielka Księga Imion dla Psa.

23 października imieniny obchodzą: Aksa, Aksel, Axel, Rita, Szczudlik. łapka pieseczki 🙂

Znaczenie imion:

aksa wikp

AKSA

Cechy
mądra, energiczna, przyjacielska, wierna
Pochodzenie
Aksa – imię żeńskie, pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się od biblijnego imienia Absalon. W języku hebrajskim Abishalom oznacza „moim ojcem jest pokój”
Znaczenie
Aksa to sunia optymistka. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle mądra i aktywna. Z każdej sytuacji odnajdzie dla siebie i swojej rodziny bezpieczne wyjście. Zaraża otoczenie swoją energią i chęcią do działania. Jest przyjacielska, oddana i wierna. Zawsze dąży do harmonii, spokoju i pojednania.
Zdrobniale
Akselka, Akselunia, Akselka
Imieniny
23 października
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Aksa – dogoterapeutka. Pracuje m.in. z dziećmi w Przedszkolu w Wabrzeźnie. Uczy dzieci miłości do zwierząt.” Zajęcia dogoterapii w przedszkolu “Bajka” odbywają się raz w tygodniu. W ich trakcie maluchy siedzą wokół leżącego na dywanie pięknego golden retrievera. Każde dziecko chce chociaż przez chwilę dotykać psa. Aksa jest więc pewnie najbardziej wygłaskanym psem w naszym powiecie. Kontakt ze zwierzętami jest bardzo ważny dla rozwoju dzieci – przekonuje dogoterapeutka. A dzieciaki się cieszą: – Gramy z psem w piłkę nożną, bawimy się, mówimy mu wiersze”.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120307/GRUDZIADZ02/120309697

aksel wikp

AKSEL

Cechy
mądry, energiczny, przyjacielski, wierny
Pochodzenie
Aksel lub Axel – imię męskie, pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się od biblijnego imienia Absalon. W języku hebrajskim Abishalom oznacza „moim ojcem jest pokój”
Znaczenie
Aksel to pies optymista. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle mądry i aktywny. Z każdej sytuacji odnajdzie dla siebie i swojej rodziny bezpieczne wyjście. Zaraża otoczenie swoją energią i chęcią do działania. Jest przyjacielski, oddany i wierny. Zawsze dąży do harmonii, spokoju i pojednania.
Zdrobniale
Akselek, Akseluś, Akselik, Aksik
Imieniny
23 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Aksel – owczarek niemiecki – pierwszy pies patrolowy w szeregach świętokrzyskiej Straży Leśnej. Pies jest przygotowany do walki z kłusownikami.
http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/spoleczne/aksel-na-tropie-klusownikow/10111402

Żródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

axel wikp

AXEL

Cechy
mądry, przyjacielski, energiczny, wierny
Pochodzenie
Axel lub Aksel – imię męskie, pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się od biblijnego imienia Absalon. W języku hebrajskim Abishalom oznacza „moim ojcem jest pokój”
Znaczenie
Axel to pies optymista. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle mądry i aktywny. Z każdej sytuacji odnajdzie dla siebie i swojej rodziny bezpieczne wyjście. Zaraża otoczenie swoją energią i chęcią do działania. Jest przyjacielski, oddany i wierny. Zawsze dąży do harmonii, spokoju i pojednania.
Zdrobniale
Axelek, Axeluś, Axelik, Axik
Imieniny
23 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Axel – golden retriever – pies dziennikarza i prezentera sportowego Macieja Kurzajewskiego.
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art5984,pojedynczy-axel.html

żródło zdjęcia: http://www.tczew.otoz.pl/545.html

rita wikp

RITA

Cechy
przyjacielska, grzeczna, spokojna, wrażliwa, inteligentna
Pochodzenie
Rita – imię pochodzi od skróconej formy imienia Margareta, Margarita (pol. Małgorzata). Pochodzi z jęz. greckiego od słowa margarites czyli „perła”
Znaczenie
Rita to sunia pełna miłości, ciepła i serdeczności. Jest wyjątkowo mądra i inteligentna. Kocha przyjaciół i zrobi dla nich wszystko. Jest opiekuńcza, zaradna, ale i spragniona czułości i miłości ze strony człowieka. Przywiązuje się na zawsze. Wierna i oddana. Szybko akceptuje nowe miejsca i nowych przyjaciół. Dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami. Prawdziwa domowa perełka.
Zdrobniale
Ritka, Ritunia
Imieniny
23 października
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Rita – sunia gra w serialu telewizyjnym „Na Wspólnej”

pies awatar

SZCZUDLIK

Cechy
mało aktywny, dominator, wygodny, niezależny
Pochodzenie
Szczudlik – imię pochodzi od imienia psa, bohatera książki Aleny Munkowej i Jiriego Munka „ Psi żywot”
Znaczenie
Szczudlik to pies niesamowicie wygodny, nieco leniwy i mało aktywny. Bardzo pragnie być niezależny i samodzielny. Szybko przekonuje się, ze zycie na własna rękę nie jest takie łatwe. Trudno wyraża swoje uczucia.Wie, czego chce, nie zawsze jednak potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. Nie lubi poleceń, wręcz przeciwnie pragnie, aby to jego słuchano. To pies, którego nie można nie kochać.
Zdrobniale
Szczudek, Szczudi,
Imieniny
23 października
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Szczudlik – pies, bohater książki Aleny Munkowej i Jiriego Munka „ Psi żywot”. Razem z bagietką wyrusza z przytulnego domu opiekunów i wyrusza w świat.

http://www.sklepy24.pl/sklep/booknet_net_pl/produkt/psi-zywot-szczudlik-i-bagietka/13318

5 komentarzy do “Aksa, Aksel, Axel, Rita, Szczudlik

Dodaj komentarz