apollo serce

Wielka Księga Imion dla Psa.

10 czerwca. Imieniny obchodzą:  Diana, Akon, Apollo. Radości pieski.

Znaczenie imion:

DIANA

diana wikp

Cechy
wrażliwa, przyjacielska, spokojna
Pochodzenie
Diana – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Diana to imię rzymskiej bogini łowców, księżyca, opiekunki płodności, lasów i zwierząt. Diana to także imię księżnej Walii – pierwszej żony księcia Karola.
Znaczenie
Sunia o tym imieniu to wojowniczka o silnym charakterze. Nigdy nie traci panowania nad sobą. Jest nieco nieufna. Posiada niepokojącą siłę charakteru. Do swojego opiekuna przywiązuje się bezinteresownie. Kocha go, ale nie ulega jego wpływom. Nie lubi zbytnio czułości i uścisków. Jest jednak bardzo wrażliwa, ciepła i kochana. Lubi spokój, harmonię dnia codziennego. Nie znosi hałasów, krzyków i burzliwej atmosfery.
Zdrobniale
Dianka, Dianusia
Imieniny
10 czerwca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji.
źródło zdjęcia: http://www.krainapsa.pl/psia-kraina/psy-w-serwisie/mlynkovy2013/

akon wikp

AKON

Cechy
wesoły, przyjacielski, dominujący, uczuciowy, łasy na pochwały
Pochodzenie
Akon – imię zaczerpnięte od męskiego imienia Akon, senegalskiego rapera i piosenkarza Aliaune Badara Akona Thian ur. w 1973roku. Najbardziej znane jego utwory to Lonely, Smack That, I Wanna Love You i Right Now (Na Na Na).
Znaczenie
Imię Akon przeznaczone jest dla pieska wesołego, uczynnego, rodzinnego. Piesek o tym imieniu czasami jest nieco sztywny w swoim zachowaniu. Ceni przyjaźń, uważnie dobiera przyjaciół. Niezwykle oddany rodzinie. Jest jednak zaborczy, dąży do podporządkowania osób słabszych. Zawsze zdyscyplinowany, pracuje w określonym celu. Jest uczuciowy i pamiętliwy. Lubi być w centrum uwagi, łasy na pochwały.
Zdrobniale
Akonek, Akoncio, Akoś, Akonik
Imieniny
10 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: krainapsa.pl

apollo wikp

APOLLO

Cechy
rodzinny, uczuciowy, mądry, samodzielny
Pochodzenie
Apollo – imię pochodzi od greckiego imienia męskiego Apollo. W mitologii greckiej Apollo to bóg obrzędów oczyszczających, wróżbiarstwa i muzyki. Syn Zeusa. Dzisiaj imię męskie określające mężczyznę o wybitnej urodzie.
Znaczenie
Piesek noszący imię Apollo, zawsze chce być na widoku. Uwielbia swoją rodzinę, w której towarzystwie czuje się najlepiej i wręcz domaga się bycia w centrum zainteresowania. Jest silny, samodzielny, czasami ospały. Posiada nieocenioną mądrość umysłu, inteligencję i znakomite wyczucie smaku. Emanuje empatią. To wieczny optymista. Pomocny, towarzyski, kochany i wrażliwy. Apollo to raczej piesek nieśmiały, bojaźliwy w stosunku do zupełnie obcych ludzi. Czasami bywa agresywny i chytry. Jeżeli coś należy do niego to już na zawsze. Lubi być rozpieszczany.
Zdrobniale
Apolluś, Apollonek, Apoll
Imieniny
10 czerwca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Apollo – pies poszukiwawczy i ratowniczy. Służył w jednostce K-9 w Policji w Nowym Jorku. Pracował na World Trade Center wkrótce po atakach. Uniknął śmierci. Działał w bardzo trudnych warunkach. Odznaczony Medalem Dickin.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl-PL&langpair=en|pl&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Appollo_%28dog%29&ei=CAEjUp-oHNPb7Aa38YAI
źródło zdjęcia: krainapsa.pl

źródło zdjęcia gł. : krainapsa.pl

2 komentarze do “Diana, Akon, Apollo

Dodaj komentarz