akima gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

21 kwietnia. Imieniny obchodzą: Akima, Chewy, Deryl, Kitka, Snuffls. Radości  pieski.

Znaczenie imion:

akima wikp
AKIMA

Cechy
inteligentny, opiekuńczy, przyjacielski, grzeczny
Pochodzenie
Akima to imię zarówno dla suni jak i dla pieska. Pochodzi od żeńskiego imienia Akima pochodzenia rosyjskiego i męskiego imienia Akima pochodzenia nordyckiego.
Znaczenie
Imię Akima charakteryzuje inteligencja i wyobraźnia. Pieski o tym imieniu są otwarte na innych, wyczuwają ich problemy, są niezwykle pomocne i przyjacielskie. Zawsze można na nie liczyć. Żyją jednak według własnych zasad. Uważają, że mają rację. Nie są jednak uparte i nieposłuszne. Wręcz przeciwnie są grzeczne i obowiązkowe. Czasami trochę marzycielskie.
Zdrobniale
Akimka, Akimusia, Akimunia, Akimisia, Akimuśka, Akimuś, Akimek, Akimunio
Imieniny
21 kwietnia
Imię dla
suni i pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=3426

deryl wikp

DERYL

Cechy
wrażliwy, dobrze wychowany, inteligentny, mądry
Pochodzenie
Daryl – imię pochodzi od zdrobnienia męskiego imienia Dariusz. Słowo daraya oznacza posiadać, a słowo vahu – dobro, czyli ten, który jest dobry, posiadający bogactwo.
Znaczenie
Daryl to piesek, który wie czego chce. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Nie uzewnetrznia uczuć, ale znakomicie wyczuwa uczucia innych. To znakomity psi psycholog. Czasami ma kompleksy, potrzebuje wówczas wsparcia opiekuna. To wrażliwy i romantyczny piesek, pełen wdzięku, powagi i dostojeństwa. Potrafi być znakomitym przyjacielem.
Zdrobniale
Darel, Darek, Dary
Imieniny
21 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/deryl-z-palucha-do-adopcji-CID103-ID7xIcj.html

kitka wikp
KITKA

Cechy
wesoła, radosna, przyjacielska
Pochodzenie
Kitka – imię pochodzi od bohaterki serialu dla dzieci, różowej kosmitki Kitki (Dotty) pt. „Kitka i Pompon” Są to przygody rodzeństwa kosmitów żyjących na Ziemi. Kitka wg. słownika to zdrobnienie od wyrazu kita. Oznacza upięte włosy w ogon.
Znaczenie
Kitka to sunia bardzo radosna, wesoła i zabawna. Jest pełna humoru, żartu i wesołego usposobienia. Kocha rodzinę, uwielbia dzieci. Jej ulubionym zajęciem jest turlanie się po dywanie, pieszczoty i zabawa. Nikomu nie pozwoli się nudzić. Rozpiera ją pozytywna energia. Lubi długie spacery, biegi i zabawy integracyjne. Bardzo przywiązana do opiekuna.
Zdrobniale
Kiteczka, Kitusia
Imieniny
21 kwietnia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/malutka-kitka-wesola-roczna-suczka-malutka-adopcja-CID103-ID9B7nB.html

snuffls wikp
SNUFFLS

Cechy
grzeczny, rodzinny, inteligentny, spokojny, uczuciowy
Pochodzenie
Snuffls – imię pochodzi od słowa snuffls, terminu opisującego grupę górnych objawów oddachowych. Przyczynami infekcji jest zakazenie bakteriami. Objawami choroby są coroby nosa, później oczu i uszu.
Znaczenie
Snuffles to piesek ufny i niezwykle przyjacielski. Czasami przygnębiony i zamknięty w sobie. Potrzebuje dużo miłości i wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół. Jest spokojny, grzeczny i niezwykle rodzinny. Nie narzuca się i nie prosi o względy. Inteligentnie spogląda na otaczający go świat. To piesek uczuciowy i bardzo wrażliwy.
Zdrobniale
Snuffluś
Imieniny
21 kwietnia
Imię dla
pieska
Znane pieski
1.Snuffls – owczarek belgijski, pies z dwoma nosami. „Urodził się z rzadką wadą – u szczeniaka stwierdzono rozszczep nosa. Pierwotni właściciele szybko pozbyli się czworonoga. Przez cztery miesiące pies o imieniu Snuffls tułał się po różnych miejscach aż trafił do schroniska. Dziś nie tylko znalazł dom, ale także zyskał sympatię Internautów na całym świecie”.
http://tylkoprzyroda.pl/wideo/zaniedbany-pies-dwoma-nosami-w-koncu-znalazl-dom
źródło zdjęcia: http://nieslychane.com/news/60/snuffles-pies-z-dwoma-nosami

 

2 komentarze do “Akima, Deryl, Kitka, Snuffls

Dodaj komentarz