watra gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

12 marca. Imieniny obchodzą: Ajman, Chowder, Watra. Radości pieski.

Znaczenie imion:

pies awatar

AJMAN

Cechy
wrażliwy, uczuciowy, rodzinny, grzeczny
Pochodzenie
Ajman – imię wywodzi się od męskiego imienia Ayman, pochodzenia arabskiego. Oznacza błogosławiony, szczęśliwy.
Znaczenie
Piesek o tym imieniu jest otwarta, kreatywny i obowiązkowy. Kocha aktywne działanie. Jest zywotny i energiczny. Potrafi oczarować otoczenie. Jest wrażliwy i czuły na wszelkie krzywdy. Mało zdeterminowany. Nie znosi skomplikowanych i trudnych sytuacji. Bardzo mocno związany uczuciowo ze swoją rodziną. Grzeczny i dobrze ułożony.
Zdrobniale
Ajmanek, Ajma
Imieniny
12 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
pies awatar

CHOWDER

Cechy
inteligentny, energiczny, pewny siebie, uparty
Pochodzenie
Chowder – imię wywodzi się od imienia jednego z bohaterów animowanej bajki kreskówki. Bohaterem jest dziecko o imieniu Chowder, które chce zostać szefem kuchni. Imię pochodzi od słowa chowder oznaczającego zupę rybną lub zupę z owocami morza. Jest to potrawa kuchni anglosaskiej.
Znaczenie
Piesek Chowder potrafi być wspaniałomyślny, serdeczny i miły, ale w niektórych sytuacjach jest uszczypliwy, kapryśny i dumny. Posiada dwa oblicza, nie lubi kompromisów. Jest niezwykle inteligentny i dynamiczny. Lubi zwracać na siebie uwagę. Jest pewny siebie, samodzielny i uparty. Uwielbia jeść, gdyby umiał sam gotować zostałby swoim kucharzem.
Zdrobniale
Chowderek, Chowderuś, Chowdek, Chowduś
Imieniny
12 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
watra wikp

WATRA

Cechy
przyjacielska, uczuciowa, energiczna, wrażliwa, rodzinna
Pochodzenie
Watra – imię pochodzi od rumuńskiego słowa vatra i oznacza ognisko. Używane jest w gwarach góralskich np. podhalańskiej Watra – duże pasterskie ognisko w szałasie. Rozpalanie watry na celu wywołanie specyficznego nastroju, któremu towarzyszy śpiew, opowieści i milczenie.
Znaczenie
Watra to sunia kochająca ciepło rodzinne. Emanuje od niej spokój i opanowanie. Jest ostoją bezpieczeństwa. Jest priorytetami życiowymi są przyjaźń, wierność i oddanie. Jest niezwykle wrażliwa na krzywdy swoje jak i swoich bliskich. Szuka wtedy pocieszenia i staje się pocieszycielka dla innych. Energiczna w działaniu.
Zdrobniale
Watrunia
Imieniny
12 marca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: https://schroniskopsiepole.wordpress.com/2015/01/06/watra-2/

2 komentarze do “Ajman, Chowder, Watra

Dodaj komentarz