baja i dotka marchewki

Wielka Księga Imion dla Psa.

15 lipca. Imieniny obchodzą: Agri, Donald, Doris, Doti, Dotka, Dotty, Psikus. Miłości pieski.

Znaczenie imion:

agri wikp
AGRI

Cechy
przyjacielski, wygodny, mądry, energiczny, przyjacielski
Pochodzenie
Imię Agri to zdrobnienie od imienia greckiego Agrypin. Oznacza należeć do Agryppy. Jest to męski odpowiednik imienia Agrypiny. To imię dla pieska i suni.
Znaczenie
Piesek o tym imieniu jest szczery, opiekuńczy i wrażliwy. Ma dobre relacje z całą rodziną. . Posiada nienaganne maniery, ceni dobrobyt i wygodę. Lubi ciepło domowego ogniska. Ma gołębie serce. Wywiera pozytywny wpływ na otoczenie. Pragnie zaistnieć jako ważny członek w grupie. Lubi kontakt z naturą. Jest przyjacielski, mądry i przebojowy.
Zdrobniale:
Aginia, Agrysia, Agris
Imieniny
15 lipca
Imię dla
suni i pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://oczami-bezdomnego-psa.blogspot.com/2013_12_01_archive.html

donald wikp

DONALD

Cechy
uparty, inteligentny, samodzielny, uczuciowy, dyplomata
Pochodzenie
Donald – imię męskie, pochodzenia celtyckiego. Oznacza silny tego świata lub władca świata. Popularność tego imienia przyniosła komiksowa i filmowa postać słynnego kaczora Donalda oraz imię premiera Polski – Donald.
Znaczenie
Pies Donald to zrównoważony, opanowany gość. W skrajnych przypadkach potrafi jednak wybuchnąć i pokazać się od strony małego awanturnika. Jest niezwykle ambitny, zawsze dąży do celu. Zdecydowany, uparty, urodzony dyplomata. Jest inteligentny, niezależny i pełen entuzjazmu. Donald jest bardzo uczuciowy. Bez miłości jego życie traci sens. Dla swojej rodziny niezwykle opiekuńczy i troskliwy. Znakomity towarzysz i przyjaciel.
Zdrobniale
Donek, Donuś, Donaldek, Doni
Imieniny
15 lipca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://jozefow.eadopcje.org/psiak/1020

doris wikp

DORIS

Cechy
uczuciowa, dominująca, samodzielna
Pochodzenie
Doris – imię pochodzi od zdrobnienia greckiego imienia żeńskiego Dorota. Oznacza tą, która przyszła na świat, jako dar Boży.
Znaczenie
Doris to sunia z charakterem. Śmiało podejmuje trudne wyzwania. Jest niezależna i niechętnie podporządkowuje się innym poleceniom. Sprawia lekkie trudności wychowawcze. Nie pozwala sobą kierować. Jest bardzo uczuciowa, a wszystkie swoje uczucia uzewnętrznia. Wybucha w złości. Ale nie gniewa się długo. Jest czuła i kochana.
Zdrobniale
Dorinka, Dorina, Doruś
Imieniny
15 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji.
źródło zdjęcia: http://przystanekschronisko.org/doris

doti wikp

DOTI

Cechy
uczuciowa, dominująca, samodzielna
Pochodzenie
Doti – imię pochodzi od zdrobnienia greckiego imienia żeńskiego Dorota. Oznacza tą, która przyszła na świat, jako dar Boży. Doti według słownika języka polskiego to ziemia, gleba. Według słownika esperanto oznacza obdarzać, wyposażać.
Znaczenie
Doti to sunia z charakterem. Śmiało podejmuje trudne wyzwania. Jest niezależna i niechętnie podporządkowuje się innym poleceniom. Sprawia lekkie trudności wychowawcze. Nie pozwala sobą kierować. Jest bardzo uczuciowa, a wszystkie swoje uczucia uzewnętrznia. Wybucha w złości. Ale nie gniewa się długo. Jest czuła i kochana.
Zdrobniale
Dotinka, Dotina, Dotuś
Imieniny
15 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji.
źródło zdjęcia: http://schroniskonowiny.pl/doti/

dotka wikp

DOTKA

Cechy
inteligentna, uczuciowa, rodzinna
Pochodzenie
Dotka – imię mazurskie. Według gwary Mazurów wileńskich słowo Dotka oznacza babcia.
Dotka może pochodzić także do żeńskiego imienia Dorota.
Znaczenie
Sunia o imieniu Dotka jest opiekuńcza, troskliwa i uczuciowa. Lubi sprawować opiekę nad innymi zwierzętami lub ludźmi. Znakomita matka. Zawsze odczuwa silną potrzebę dawania czegoś od siebie. Dotka jest opanowana, tylko w niektórych skrajnych sytuacjach staje się agresywna. Łatwo przystosowuje się do otoczenia. Kocha i jest kochana. Nie lubi się uczyć, a jeżeli już to musi robić bardzo szybko przyswaja sobie treści wydawane przez tresera. Jest ambitna i inteligentna.
Zdrobniale
Docia, Dota, Dotina
Imieniny
15 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

dotty wikp

DOTTY

Cechy
uczuciowa, dominująca, samodzielna
Pochodzenie
Dotty – imię pochodzi od zdrobnienia angielskiego imienia Dottie. Polskim odpowiednikiem jest imię Dorota, pochodzenia greckiego. Oznacza tą, która przyszła na świat, jako dar Boży.
Znaczenie
Dotty to sunia z charakterem. Śmiało podejmuje trudne wyzwania. Jest niezależna i niechętnie podporządkowuje się innym poleceniom. Sprawia lekkie trudności wychowawcze. Nie pozwala sobą kierować. Jest bardzo uczuciowa, a wszystkie swoje uczucia uzewnętrznia. Wybucha w złości. Ale nie gniewa się długo. Jest czuła i kochana.
Zdrobniale
Dotinka, Dottina, Dottuś
Imieniny
15 lipca
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Dotty – sunia dalmatynka – z małego miasteczka Jan-fen w Japonii – jeździ na rowerze. Codziennie przemieszcza kilka przecznic rowerem, aby udać się po świeże bułeczki dla swojego pana. Na rowerze, sunia jeździła już kilka lat, zanim opiekun nauczył ją na pamięć trasy z domu do piekarni. „Na rowerze gna jak szalona”
http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/pies-ktory-jezdzi-na-rowerze_91397.html
źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/pies-ktory-jezdzi-na-rowerze_91397.html

psikus wikp

PSIKUS

Cechy
rozrabiaka, wesoły, pewny siebie, łasy na pochlebstwa
Pochodzenie
Psikus – imię pochodzi od wyrazu psikus i oznacza żart, figiel, psota dowcip, kawał, coś, co zrobione jest dla zabawy, żartu.
Znaczenie
Psikus to piesek o wesołym usposobieniu, zawsze skory do zabawy i figlów. Nikomu nie pozwala się nudzić. Wymyśla różnego rodzaju zabawy, aby być w centrum uwagi. Jest łasy na pochlebstwa i uznanie. Wszędzie go pełno. Lubi broić i psocić, ale szybko zmyka, aby nikt go nie podejrzewał o wyrządzone o szkody. Nie znosi samotności.
Zdrobniale
Psotek, Psikusk
Imieniny
15 lipca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: http://www.schronisko.bialystok.pl/galeria/psy-dorose/psikus/psikus-3-202

źródło gł zdjęcia: Dotka i Baja www.krainapsa.pl

 

3 komentarze do “Agri, Donald, Doris, Doti, Dotka, Dotty, Psikus

Dodaj komentarz