afra gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

6 marca. Imieniny obchodzą: Afra, Baki, Bakuś, Fender, Whiskers. Szczęscia pieski.

Znaczenie imion:

afra wikp

AFRA

Cechy
dominująca, opiekuńcza, wesoła, inteligentna
Pochodzenie
Afra – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Imię zostało utworzone od nazwy Afri i oznacza osobę pochodzącą z Afryki. Imiona te noszą dwie święte żyjące w okresie wczesnego chrześcijaństwa. Afra to imię spotykane w Polsce już w XIII wieku.
Znaczenie
Afra oznacza odważna, silna, bezpośrednia i opiekuńcza. Sunia o tym imieniu lubi walkę i ciągłe starcia. Dąży do wyznaczonych celów. Jest dominująca, czasami leniwa, szlachetna, dumna. Lubi zwracać na siebie uwagę, ale nigdy się nie wywyższa. Posiada niezwykłe poczucie humoru. Jest wspaniałomyślna, serdeczna, czasami naiwna. To niezwykle inteligentna, kochana i mądra sunia.
Zdrobniale
Afrunia, Afrusia, Afri, Afrika
Imieniny
6 marca
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Afra – owczarek niemiecki, sunia, która opisuje swoje życie na blogu aferek. „Uwielbia pływać, jak tylko rozstawie basen(w lato) to Afra wskakuje do niego jako pierwsza. Lubi też biegać przy rowerze oraz rolkach ponieważ to rozładowuje jej nadład energii”- napisała jej właścicielka.
http://aferk.blogspot.com/

baki wikp

BAKI

Cechy
energiczny, samodzielny, dobrze wychowany, rodzinny
Pochodzenie
Baki – imię psa. Słowo baki oznacza bokobrody, baczki, pekaesy, zarost na twarzy.
Znaczenie
Piesek noszący to imię jest poważny, dostojny, czcigodny i szanowany. Baki to pies zdolny do refleksji. Nie ulega wpływom. Potrzebuje miłości i zrozumienia. Groźbami, żaden właściciel nie zmusi go do działania. Trzeba go umiejętnie zachęcić. Czasami sprawia wrażenie nieprzystosowanego. Posiada zdolność panowania nad sobą i poczucie obowiązku. To pies aktywny. Niezwykle przywiązany do rodziny. Wierny i kochany przyjaciel. Niezwykle dba o swój wygląd. Lubi ład i porządek. Nie znosi krzyków, hałasów i kłótni. To uporządkowany i dobrze wychowany pies.
Zdrobniale
Bakinek, Bakiś, Bakuś
Imieniny
6 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia:http://www.dogomania.com/forum/topic/146037-baki-m%C5%82ody-i-energiczny-pies-szuka-domu/

bakuś wikp

BAKUŚ

Cechy
energiczny, samodzielny, dobrze wychowany, rodzinny
Pochodzenie
Bakuś – imię psa pochodzące od słowa baki oznacza bokobrody, baczki, pekaesy, zarost na twarzy lub od nazwy smacznego serka „Bakuś” wspierającego rozwój i zdrowie dziecka.
Znaczenie
Pieski noszące to imię są poważne, dostojne, czcigodne i szanowane. Bakuś to piesek zdolny do refleksji. Nie ulega wpływom. Potrzebuje miłości i zrozumienia. Groźbami, żaden właściciel nie zmusi go do działania. Trzeba go umiejętnie zachęcić. Czasami sprawia wrażenie nieprzystosowanego. Posiada zdolność panowania nad sobą i poczucie obowiązku. To piesek aktywny. Niezwykle przywiązany do rodziny. Wierny i kochany przyjaciel. Niezwykle dba o swój wygląd. Lubi ład i porządek. Nie znosi krzyków, hałasów i kłótni. Bakuś to spokojny i opanowany piesek. Lubi towarzystwo. Jest miły i kochany. Kocha rodzinę i ognisko domowe. Jest godny zaufania i niezwykle pracowity. Uwielbia przytulać się do swojego opiekuna. To taki mały pieszczoszek.
Zdrobniale
Bakinek, Bakiś, Bakunio, Bakusinek, Bakusiatko
Imieniny
6 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji
źródło zdjęcia: www.krainapsa.pl

fender wikp

FENDER

Cechy
energiczny, wygodny, pewny siebie, dobrze wychowany
Pochodzenie
Fender – imię pochodzi od marki Fender produkującej instrumenty muzyczne, gitary, pianina elektryczne. Fender z jęz. ang. oznacza zderzak, ochraniacz, zasłona.
Znaczenie
Pies Fender to energiczny i pewny siebie pies. Można powiedzieć, że posiada elektryczna moc do życia. Jest ambitny i zaradny. Kocha ludzi i inne zwierzęta. Stara się być dla nich tarczą osłonną. Chroni przed trudnościami i problemami. Zawsze jest w pogotowiu. Jest czuły, ciepły,wrażliwy i uczuciowy.
Zdrobniale
Fendi, Fend
Imieniny
6 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
1. Fender – nowofundland – znalazł w ogrodzie maleńkiego króliczka, którego odrzuciła matka. Delikatnie wziął maleństwo w zęby i przyniósł do domu. Ku zaskoczeniu właścicieli, Fender bardzo troskliwie zaopiekował się króliczkiem.
http://www.fakt.pl/Wielkanocna-przyjazn-nie-zna-granic,artykuly,67869,1.html
źródło zdjęcia:http://sznaucery.eadopcje.org/psiak/593

pies awatar

WHISKERS

Cechy
energiczny, samodzielny, dobrze wychowany, rodzinny
Pochodzenie
Whiskers – imię pochodzi od słowa whiskers, co z jęz. angielskiego oznacza wąsy, bokobrody, zarost, włos czuciowy u zwierząt.
Znaczenie
Piesek noszący to imię jest poważny, dostojny, czcigodny i szanowany. Whiskers to pies zdolny do refleksji. Nie ulega wpływom. Potrzebuje miłości i zrozumienia. Groźbami, żaden właściciel nie zmusi go do działania. Trzeba go umiejętnie zachęcić. Czasami sprawia wrażenie nieprzystosowanego. Posiada zdolność panowania nad sobą i poczucie obowiązku. To pies aktywny. Niezwykle przywiązany do rodziny. Wierny i kochany przyjaciel. Niezwykle dba o swój wygląd. Lubi ład i porządek. Nie znosi krzyków, hałasów i kłótni. To uporządkowany i dobrze wychowany pies.
Zdrobniale
Whiskersik
Imieniny
6 marca
Imię dla
pieska
Znane pieski
brak informacji.

2 komentarze do “Afra, Baki, Bakuś, Fender, Whiskers

Dodaj komentarz