apacz gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

3 stycznia. Imieniny obchodzą:  Afera, Apacz, Dookie, Fiszka. Dużo spacerków pieski 🙂

Znaczenie imion:

pies awatar
AFERA

Cechy
inteligentna, opiekuńcza, przyjacielska, aktywna
Pochodzenie
Afera – imię pochodzi od słowa afera i oznacza wydarzenie, które wywołało awanturę, skandal.
Znaczenie
Sunia o tym imieniu jest pewna siebie i otwarta na potrzeby innych. Wyczuwa ich problemy, ale nie zawsze potrafi im pomóc. Żyje według własnych zasad. Uważa, że zawsze ma rację. Jest uparta i czasami nieposłuszna. Czasami trochę marzycielska. Uwielbia pakować się w skandale i kłopoty. Czasami z niewiadomych przyczyn wywołuje rodzinna awanturę.
Zdrobniale
Aferka, Afrunia
Imieniny
3 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

apacz wikp

APACZ

Cechy
mądry, odważny, rodzinny, uczuciowy
Pochodzenie
Apacz – imię pochodzi od słowa Apacz, oznaczającego Indianina należącego do zespołu grup etnicznych Ameryki Płn. W języku młodzieżowym apacz to osobnik, który na zapytanie:, w czym można pomóc? – odpowiada: apacze, (czyli a patrzę sobie).
Znaczenie
Pies Apacz stale boryka się z problemami. Nie zawsze wie jak postąpić. Nie ufa własnej intuicji. Często się waha, ale gdy znajdzie się w sytuacji niebezpiecznej staje na wysokości zadania. Potrafi obronić rodzinę i zapewnić jej bezpieczeństwo. Może trochę prymitywny, ale niezwykle mądry i uczuciowy. Nie szuka poklasku i uznania. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu.
Zdrobniale
Apaczek, Apaczuś, Apa
Imieniny
3 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

żródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/apacz-wesoly-owczarek-szorstkowlosy-do-adopcji-CID103-ID7GPHp.html

fiszka wikp

FISZKA

Cechy
mądra, inteligentna, ciekawa, grzeczna, opiekuńcza
Pochodzenie
Fiszka – imię pochodzi od słowa fiszka i oznacza małą kartkę z zapisaną informacją. Fiszka może stanowić także samodzielną pomoc naukową, kartkę w kartotece, np. w katalogu bibliotecznym dotyczącą danego hasła, zawiera związane z nim informacje czy zapiski. Fiszka to także znaczek używany w grze, wymieniany później na pieniądze.
Znaczenie
Fiszka to inteligentna i mądra sunia. Może nieco roztargniona i pobudliwa, ale to prawdziwa profesjonalistka. Zawsze ułożona i grzeczna. Chętnie udziela pomocy, wsparcia i opieki. Pociągają ją rzeczy nieznane i niezdobyte. Jest odpowiedzialna i troskliwa. Nie załamuje się niepowodzeniami. Doskonale radzi sobie w nowych, nieznanych miejscach.
Zdrobniale
Fiszkusia, Fisia
Imieniny
3 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Fiszka – sunia piosenkarki Małgorzaty Ostrowskiej. Oprócz niej są jeszcze dwa pieski w domu Bora i Fabio. Malutka Fiszka została wyrzucona w worku do kubła na śmieci. To Małgorzata Ostrowska podczas spaceru usłyszała pisk dochodzący z pojemnika. Razem z mężem wysypali kosz i znaleźli małego kochanego szczeniaczka.
http://www.ostrowska.pl/galeria.php?offset=80&idkat=33

 

Jedne komenatrz do “Afera, Apacz, Dookie, Fiszka

Dodaj komentarz