ada wakacje

Wielka Księga Imion dla Psa.

5 lutego. Imieniny obchodzą: Ada, Aya, Efi, Etana, Mizia. Łapka pieski

Znaczenie imion:

ada wikp
ADA

Cechy
uparta, pewna siebie, przyjacielska, rodzinna
Pochodzenie
Ada – imię pochodzenia żeńskiego. Wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza „stroić się, upiększać się”. Ma pochodzenie semickie. Ada to imię zaczerpnięte z Biblii. Biblijna Ada to matka flecistów i grających na harfie. Do społeczeństwa imię weszło na przełomie XIX/XX wieku.
Znaczenie
Imię Ada oznacza silną psychikę i pewność siebie. Sunia o tym imieniu jest przekorna i uparta. Budzi jednak wielką sympatię. Kocha rodzinę, ale nie pozwoli się zdominować. Powinna posiadać zdecydowanych opiekunów, w przeciwnym razie weźmie los rodziny w swoje łapki. Potrafi bardzo szybko owinąć rodzinę wokół ogona. Wymaga odpowiedniego szkolenia. Łatwo się denerwuje. Jest nieco uciążliwa dla otoczenia. Dobrze wychowana jest przyjacielska, kochana i samodzielna.
Zdrobniale
Adusia, Aduś, Adunia,
Imieniny
5 lutego
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

zdjęcie: www.krainapsa.pl

aya wikp
AYA

Cechy
wrażliwa, spokojna, uparta, uczuciowa
Pochodzenie
Aya – imię żeńskie pochodzenia japońskiego o znaczeniu: podpisać.
Znaczenie
Sunia o tym imieniu jest cierpliwa, uparta i czarująca. Dąży do celu, posiada silną i zdecydowaną osobowość. Delikatna, wrażliwa, uczuciowa, kocha całym sercem. Potrzebuje ciepła i miłości. Woli samotność niż duże towarzystwo. Źle znosi awantury, krzyki i hałasy. Nie lubi przeprowadzek. Uwielbia domowe pielesze. Podpisuje pod wszystkim co robi jej rodzina.
Zdrobniale
Ayaksia, Ayasia, Ayaśka
Imieniny
5 lutego
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

zdjęcie: http://adopcjemalamutow.pl/aya-rezerwacja/

efi wikp

EFI

Cechy
energiczny, niezależny, ciekawy, wesoły
Pochodzenie
Imię Efi może być nadawane suniom i pieskom. Pochodzi od imienia nordyckiego Efi. Jest to także zmieniona forma nazwy Elf – stworzenia mitologicznego. Dawniej Elfy utożsamiane były z bożkami natury i płodności. Dziś określane są, jako małe duszki, chochliki, mieszkające w lesie w wodzie. Posiadają magiczne moce. Według niektórych tradycji pomagają św. Mikołajowi w przygotowaniu i rozdawaniu prezentów.
Znaczenie
Efi to pieski o otwartym i szczerym sercu. Mają otwarte umysły, szybko się uczą. Energiczność, niezależność i niecierpliwość to główne cechy charakteru. Są niezwykle impulsywne. Buchają optymizmem. Lubią też prywatność i tajemniczość. Z natury wesołe i ciekawe świata. Posiadają dobrze rozwinięte zmysły. Kochają zabawy szczególnie z dziećmi.
Zdrobniale
Efa, Efina, Efik, Efia
Imieniny
5 lutego
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

zdjęcie: http://psomnapomoc.pl/psiak/139

etana wikp

ETANA

Cechy
ciekawy, mądry, samodzielny, nie uzewnętrznia uczuć
Pochodzenie
Etana – imię pochodzi od imienia hebrajskiego Ethan. Oznacza dydykacja, siła.
Znaczenie
Etana to sunia energiczna, niezależna i dominujaca. Jest ciekawa świata, lubi podróże, długie spacery i aktywne zabawy. Ma otwarty na wiedzę umysł, szybko uczy się nowych poleceń. Czasami nieco niecierpliwa, ale zawsze rozważna i mądra. Nieco zamknięta w sobie. Nie chce i nie potrafi uzewnętrzniać swoich uczuć. Kocha jednak całym sercem.
Zdrobniale
Et, Eta
Imieniny
5 lutego
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Etana – sunia rasy Rhodesian Ridgeback urodziła w Niemczech 17 szczeniąt.
https://www.google.pl/search?q=etana+pies&client=firefox-a&hs=qIp&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X

zdjęcie:https://www.google.pl/search?q=etana+pies&client=firefox-a&hs=qIp&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X

pies awatar
MIZIA

Cechy
wesoła, wygodna, domatorka, radosna
Pochodzenie
Mizia – imię pochodzi od słowa miziać i oznacza okazywać uczucia poprzez delikatne głaskanie, całowanie, przytulanie, pieszczenie, łaskotanie. Wyraz ten jest wyrażeniem regionalnym, potocznym. Mizia to osoba miziająca się.
Znaczenie
Mizia to delikatna, wesoła i radosna sunia. Nieco leniwa i mało aktywna. Uwielbia wygodne życie na kanapie, pieszczoty i zabawy. Jej ulubionym zajęciem jest mizianie się do wszystkich. To sunia lubiana przez wszystkich i przez wszystkich rozpieszczana. Jej świat to domowe pielesze, wygodne życie i świat pełen miłości.
Zdrobniale
Miźka, Miziunia
Imieniny
5 lutego
Imię dla
suni
Sławne pieski
– brak informacji

żdjęcie główne: www.krainapsa.pl

mizio wikp
MIZIO

Cechy
wesoły, wygodny, domator
Pochodzenie
Mizio – imię pochodzi od słowa miziać i oznacza okazywać uczucia poprzez delikatne głaskanie, całowanie, przytulanie, pieszczenie, łaskotanie. Wyraz ten jest wyrażeniem regionalnym, potocznym. Mizio to osoba miziająca się.
Znaczenie
Mizio to delikatny, wesoły i radosny piesek. Nieco leniwy i mało aktywny. Uwielbia wygodne życie na kanapie, pieszczoty i zabawy. Jego ulubionym zajęciem jest mizianie się do wszystkich. To piesek lubiany przez wszystkich i przez wszystkich rozpieszczany. Jego świat to domowe pielesze, wygodne życie i świat pełen miłości.
Zdrobniale
Miziek, Miziu
Imieniny
5 lutego
Imię dla
pieska
Sławne pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://www.schronisko-miedary.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=7

3 komentarze do “Ada, Aya, Efi, Etana, Mizia

Dodaj komentarz