fiorella gł wikp

Wielka Księga Imion dla Psa.

22 stycznia. Imieniny obchodzą: Abby, Fiorella, Najki, Niki, Nikki. Radości  pieski

Znaczenie imion:

abby wikp

ABBY

Cechy
mądry, pewny siebie, łasy na pochwały, rodzinny
Pochodzenie
Imię pochodzi od fikcyjnej postaci telewizyjnego programu dla dzieci, produkcji amerykańskiej „Ulica sezamkowa”. Abby Cadabby to wróżka, która potrafi pojawiać się i znikać, zamieniać różne rzeczy, np w dynię. Kocha latanie.
Znaczenie
Abby oznacza mądra, zdolna, ale niezbyt chętna do nauki. Sunia nosząca to imię uwielbia życie rodzinne, pragnie być chwalona i rozpieszczana. Jest niezwykle przyjacielska i opiekuńcza. To urodzona dyplomatka, pewna siebie, chętnie podejmuje ważne decyzje. Obdarzona jest niezwykłą intuicją. Kocha i chce być kochana. Wszystkie psoty uchodzą jej płazem, szybko, bowiem potrafi zniknąć z pola widzenia i zamienić się w grzeczną i niewinną sunię.
Zdrobniale:
Abbusia, Abbi, Ab, Abbynia
Imieniny:
22 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
1. Abby – Chihuahua, zwyciężczyni 23 edycji Konkursu na Najbrzydszego Psa Świata w Kalifornii w 2011 roku. „To prawda – jest brzydka jak noc! Ale właściciele tych brzydactw nie wstydzą się swoich pupili. Tym bardziej że pan najbrzydszego czworonoga zgarnia 1 tys. dolarów (ok. 3,7 tys. zł), a jego pies dostaje wieniec zrobiony z pysznych kiełbasek”.
http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/oto-najbrzydszy-pies-swiata_143991.html

źródło zdjęcia: http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/oto-najbrzydszy-pies-swiata_143991.html

fiorella wikp

FIORELLA

Cechy
przyjacielska, grzeczny, twórcza,  wrażliwa, inteligentna
Pochodzenie
Fiolerra – imię pochodzi od włoskiego imienia zeńskiego Fiolerra.  Pochodzi od słowa flower co oznacza “natura”
Znaczenie
Fiolerra to sunia pełna miłości, zaufania, ciepła i serdeczności. Mądra i inteligentna. Kocha rodzinę, przyjaciół i zrobi dla nich wszystko. Jest kreatywna, twórcza, opiekuńcza, zaradna, ale i łatwo można ją wyprowadzić z równowagi. Jest spragniona czułości i miłości ze strony człowieka. Kocha całym sercem. Przywiązuje się na zawsze. Prawdziwa domowa perełka.
Zdrobniale
Fiorka, Fiorelka
Imieniny
22 stycznia
Imię dla
suni
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia:krainapsa.pl

pies awatar

NAJKI

Cechy
energiczny, odważny, wygodny, inteligentny
Pochodzenie
Najki – (Nike) – imię pochodzi od imienia greckiej bogini usposobienia i zwycięstwa NIKE. To opiekunka sportowców i wojowników. Najki (nike) to także znana na całym świecie marka akcesoriów sportowych.
Znaczenie
Najki to pies odważny, pewny siebie i dominujący. Nie zraża się niepowodzeniami. Zawsze prze do przodu i realizuje swoje cele. Pomaga mu w tym jego mądrość i inteligencja. Odważny, ale nie agresywny. Potrafi stanąć w obronie swojej rodziny. Uwielbia aktywny tryb życia. Kocha długie spacery i zabawy interaktywne. Bardzo przywiązany do swojego opiekuna.
Zdrobniale
Najkuś
Imieniny
22 stycznia
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

niki wikp

NIKI

Cechy
energiczny, odważny, wygodny, inteligentny
Pochodzenie
Niki – imię pochodzi od formy obocznej imienia Nike, greckiej bogini usposobienia i zwycięstwa Nike to opiekunka sportowców i wojowników. Nike to znana na całym świecie marka akcesoriów sportowych.
Znaczenie
Niki to pies odważny, pewny siebie i dominujący. Nie zraża się niepowodzeniami. Zawsze prze do przodu i realizuje swoje cele. Pomaga mu w tym jego mądrość i inteligencja. Odważny, ale nie agresywny. Potrafi stanąć w obronie swojej rodziny. Uwielbia aktywny tryb życia. Kocha długie spacery i zabawy interaktywne. Bardzo przywiązany do swojego opiekuna.
Zdrobniale
Nikuś, Nikiś, Nikusiek
Imieniny
22 stycznia
Imię dla
pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://olx.pl/oferta/swietujemy-niki-znalazl-dom-CID103-ID7AYYz.html

nikki wikp

NIKKI

Cechy
energiczny, odważny, wygodny, inteligentny
Pochodzenie
Nikki – inna forma imienia Niki – pochodzi od imienia greckiej bogini usposobienia i zwycięstwa NIKE. To opiekunka sportowców i wojowników
Znaczenie
Nikki to pies odważny, pewny siebie i dominujący. Nie zraza się niepowodzeniami. Zawsze prze do przodu i realizuje swoje cele. Pomaga mu w tym jego mądrość i inteligencja. Odważny, ale nie agresywny. Potrafi stanąć w obronie swojej rodziny. Uwielbia aktywny tryb życia. Kocha długie spacery i zabawy interaktywne. Bardzo przywiązany do swojego opiekuna.
Zdrobniale
Nikkuś
Imieniny
22 stycznia
Imię dla
suni, pieska
Znane pieski
– brak informacji

źródło zdjęcia: http://zapytaj.onet.pl/Category/010,001/2,12315561,Podoba_Ci_sie_moj_pies_Nikki.html

źródło gł. zdjęcia: www.krainapsa.pl

 

2 komentarze do “Abby, Fiorella, Najki, Niki, Nikki

Dodaj komentarz